Menu Zamknij

Przygotuj suknię na drugie życie – porady i wskazówki

Chcesz dać swojej sukni ślubnej drugie życie i zastanawiasz się czy i jak wystawić suknię w Wiecznie Białej? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Zapoznaj się z nasza ofertą i procedurą wystawienia sukni oraz zobacz, co zrobić, aby zwiększyć szansę na sprzedaż kreacji.

Oferta wystawienia sukni w Wiecznie Białej

Wiemy, że wystawianie ogłoszeń na portalach internetowych jest czasochłonne, wymaga dużego zaangażowania i nawet jeśli dojedzie do przymiarek w waszych domach, to próba transakcji kończy się fiaskiem. Jeśli zdecydujesz się na wystawienie sukni w Wiecznie Białej za 39 zł/mies. kreacja zyska szansę na drugie życie, jakiej do tej pory nie miała! Zostanie ona wystawiona na Festiwalach Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki oraz będzie brała udział w przymiarkach organizowanych w krakowskim salonie. Podczas każdej przymiarki sukniom i Panną Młodą zaopiekuje się konsultantka. Na Festiwalu krawcowa doradzi, jakich przeróbek można dokonać, aby model leżała jak ulał.  Podczas szukania sukni w Wiecznie Białej panuje atmosfera salonu sukni ślubnych, co jeszcze zwiększa szansę na znalezienie nowej właścicielki. Oprócz tego prowadzimy działania promujące, które wpływają na zainteresowanie sukniami z drugiej ręki. Regularnie na w naszych mediach społecznościowych pokazujemy dostępne kreacje. Działamy na ślubnych forach, współpracujemy z branży ślubnej, co przyciąga do nas masę nowych klientek. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj

Procedura wystawienia sukni

Wystawienie sukni jest bardzo proste i wymaga niewielkiej ilości czasu.

Na początku przygotuj suknię. Jeśli nie była prana po ślubie, oddaj ją do czyszczenia. Dokładanie się jej przyjrzyj, zastanów się, czy chcesz dołączyć do sukni dodatki i sprawdź, czy nie ma wad. Jeśli jakieś zauważysz, oddaj kreację krawcowej, która naprawi powstałe mankamenty. O tym jak dbać o suknię po ślubie możecie poczytać tutaj.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Wszystkie wskazówki jak wypełnić formularz krok po kroku znajdziecie tutaj. Sprawdź rok zakupu, jak nazywa się salon, w którym kupiłaś suknię oraz kto ją projektował i jaki to model – dzięki temu będziemy mogły udostępnić zdjęcie waszej sukni w mediach społecznościowych. Załącz zdjęcia sukni – mogą to być zdjęcia z katalogu, wykonane przez fotografa w dniu ślubu, sesji zdjęciowej lub fotografie samej sukni na wieszaku. Tych fotografii używamy tylko na nasz własny użytek i nie udostępniamy ich publicznie w relacjach na Instagramie. W formularzu zgłoszeniowym, w polu na uwagi, możesz też napisać jaka forma przekazania sukni (osobiście/kurier/paczkomat) Cię interesuje.

Ustal cenę sukni. Wiemy, że dla wielu z was wycena tak sentymentalnego przedmiotu jest bardzo trudna. Mamy dla Was kilka wskazówek jak to zrobić. Przede wszystkim musicie znać cenę wyjściową sukni. Pamiętaj, że suknia traci ok. 30% na wartości już po wyjściu z salonu, potem jej wartość spada o 40% – 60% w zależności m.in. od stanu kreacji, jej wieku czy materiału, z jakiego została wykonana. Jeśli Twoja suknia wymaga wielu poprawek lub nie wpisuje się w aktualne trendy, warto obniżyć jej cenę o 70%. O tym jak wycenić suknię, możecie poczytać tutaj.

Zaakceptuj regulamin, dokonaj opłaty i wyślij zgłoszenie. Następnie czekaj na wiadomość dotyczącą przekazania sukni.

Przekaż suknię do salonu Wiecznie Białej. Możesz zrobić to osobiście, przesłać przesyłkę kurierem lub do paczkomatu.

Czekaj na wiadomość dotyczącą przyjęcia sukni. To może potrwać nawet do 7 dni roboczych ze względu na to, że cały proces wymaga skupienia i dużej uwagi. Sprawdzamy dokładnie, centymetr po centymetrze suknię, robimy zdjęcia mankamentów, uzupełniamy brakujące informacje w systemie, oznaczamy suknię i wysyłamy wiadomość do właścicielki.

Suknia wisi w salonie i czeka na drugie życie!

Sprawdź, co zrobić aby suknia miała jeszcze większą szansę na sprzedaż

Aby suknia wzięła udział w Festiwalu, przede wszystkim musi być wyprana i czysta. Panna Młoda szukając sukni z drugiej ręki, nie tylko zwraca uwagę, na to co jej się podoba, ale też na to, w jakim stanie jest suknia.

Wiemy, że Panny Młode są zakochane w swoich sukniach. Pewnie zdajecie sobie sprawę, że jak się jest zakochanym, to nie zawsze dostrzegamy wad w ideałach. Dlatego jeśli chcesz dać sukni drugie życie, dokładnie się jej przyjrzyjcie. Sprawdźcie, czy nie ma wystających nitek i naderwanych aplikacji, które mogą zaraz się oderwać, czy w spódnicy nie ma dziur od obcasów, a suknia nie pożółkła.

W tym sezonie wyraźnie widoczny jest trend mikro wesel organizowanych z dnia na dzień. Panny Młode, które poszukują sukien na taką okazję i biorą ślub za kilka tygodni, szukają modeli z drugiej ręki i nie mają czasu na większe poprawki, dlatego zainteresowane są tylko sukniami w idealnym stanie.

Jeśli suknia ma jakieś wady, które można łatwo naprawić np. wystające nitki, oderwane aplikacje, delikatne ciągnięcia wtedy najlepiej oddać ją w ręce krawcowej. Jeśli natomiast suknia ma wady, które ciężej usunąć np. mocno rozdarte warstwy tiulu lub zabrudzenia, które nie zostały usunięte w praniu, wtedy należy odpowiednio obniżyć cenę i wziąć pod uwagę, że przyszła właścicielka będzie musiała dokonać modyfikacji, aby suknia wyglądała idealnie.

Częstym, problematycznym miejscem w sukienkach jest biust. Aby wyglądał on podczas dniu ślubu często do sukni wszywa się kilka mieszczek i push-up. Jeśli do Twojej sukni została wszyta dodatkowa miska lub gąbka i możesz łatwo ją usunąć – wypruj ją. Taka suknia nie tylko prezentuje się estetyczniej (czeto gąbki po jakimś czasie zaczynają odpadać), ale także przyszła właścicielka będzie mogła dopasować suknię do swojego rozmiaru biustu. W naszym salonie pomożemy dobrać odpowiednie miseczki.

Po zapoznaniu się z ofertą i procedurą Wiecznie Białej oraz z tak przygotowaną suknią, nic tylko czekać aż suknia zyska drugie życie, a my zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby tak było!