Menu Zamknij

Suknia ślubna 75% taniej w duchu zerowaste

To oczywiste, że w tym najważniejszym dniu w życiu każda Panna Młoda pragnie wyglądać zjawiskowo! W końcu to na niej głównie skupia się uwaga – nie tylko Pana Młodego, a także gości, którzy uczestniczą w ceremonii. Jednym z najbardziej wyczekiwanych elementów przygotowań jest wybór sukni ślubnej – wyjątkowej, idealnie dopasowanej i robiącej wrażenie. W zależności od jej fasonu, kroju czy marki, jest to całkiem spory wydatek, jak na jeden – ale umówmy się – najważniejszy element garderoby. Suknia zdobi Panią Młodą przez całe wesele, sesję ślubną, a następnie… ląduje w szafie i odchodzi w zapomnienie. Czy wobec tego, warto wydawać krocie na nową, skoro równie piękną możesz znaleźć z drugiej ręki i to dużo taniej? Taki wybór sprzyja również naturze – spełnia założenia less waste. Jeśli więc postawa eko jest Ci bliska, przeczytaj nasz artykuł i daj się przekonać do tego pomysłu!

Ślub z miłości… do ekologii

Postawa zero waste to szlachetna idea, której celem jest uświadamianie i wszelkie starania na miarę – często swoich indywidualnych – możliwości, które przeciwdziałają zbędnemu zanieczyszczaniu środowiska. Obejmuje również mądre wybory – zamiast kupować, używaj ponownie rzeczy, które zostały już wyprodukowane. Jeśli ważne jest dla Ciebie dobro naszej planety, pamiętaj o tym, że decyzje, które będziesz podejmowała podczas przygotowań do ślubu, też mają znaczenie!

Możesz ograniczyć produkcję odpadów, począwszy od rozsądnego zaplanowania ilości jedzenia przypadającego na jednego gościa, rezygnacji z plastiku w dekoracjach na sali, stworzenia listy preferowanych prezentów, a w przypadku ozdób, kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Co jeszcze?

Pewnie już nie raz też słyszałaś, że w dniu ślubu należy mieć na sobie coś starego, pożyczonego i niebieskiego, dlatego wybór używanej sukni ślubnej to nowa interpretacja tego przesądu, a w dodatku w duchu zero waste! Poznaj więc główne powody, dla których warto się na nią zdecydować.

5 powodów, dlaczego warto kupić używaną suknię

Lepsza cena

Z suknią ślubną jest tam samo jak z samochodem prosto z salonu – po przejechaniu kilku metrów, automatycznie traci na wartości. Bardzo często różnice między nową suknią, a dokładnie taką samą, ale ubraną dwa razy, sięgają nawet do 75% ceny! Jeśli się postarasz, możesz trafić na prawdziwą perełkę i stać się właścicielką sukni, na którą normalnie wydałabyś dużo więcej. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze z pewnością Ci się przydadzą, bo wydatków związanych ze ślubem jest sporo.

Duży wybór

W trakcie sezonu ślubnego komisy, portale aukcyjne czy grupy na Facebooku aż pękają w szwach od sukien… Chcesz mieć duży wybór w jednym miejscu? Koniecznie weź udział w Festiwalu sukien ślubnych z drugiej ręki! Przyjdź i przymierz suknie od kilkudziesięciu wystawców – właścicielek wystawiony kreacji, które chętnie podzielą się swoimi subiektywnymi wrażeniami związanymi z tym, jak suknia sprawowała się na weselu. Ewentualne przeróbki będziesz mogła skonsultować z doświadczoną krawcową, która pomoże ci jak najbardziej dopasować i zindywidualizować wymarzoną suknię!

Dostępna od ręki

Kupno nowej sukni prosto z salonu wiąże się z długim czasem oczekiwania na jej uszycie, a po drodze należy także uwzględnić kilka poprawek krawieckich. Decydując się na zakup używanej sukni, możesz ją przymierzyć jeszcze tego samego dnia lub w ciągu kilku dni od momentu, kiedy kurier zapuka do Twoich drzwi. Bardzo często wraz z nią, masz szansę kupić dodatki takie jak halkę, welon, koło, bolerko, buty czy ozdoby do włosów. W ten sposób oszczędzasz czas, pieniądze i przy odrobinie szczęścia możesz skompletować całość stylizacji w jednej lub kilku transakcjach. Brzmi świetnie, prawda?

Dopasowana do Twojej sylwetki

Używana suknia – tak jak i nowa – wymagają poprawek, więc nie powinno to być dla Ciebie przeszkodą w kupieniu jej z drugiej ręki. Z pomocą przyjdzie Ci krawcowa, która z pewnością doradzi Ci, jak dopasować ją do Twojej sylwetki, dokona mniejszych przeróbek, jak np. zaszycie niewielkiej dziurki, czy podejmie się większych wyzwań, jak skrócenie jej długości. W fachowych rękach będzie bezpieczna, a Ty, zakładając ją, będziesz mogła się poczuć jakby to była „ta idealna”!

Tylko Ty wiesz, że jesteś jej drugą właścicielką

Używane suknie są zazwyczaj dobrze przygotowane do sprzedaży: po profesjonalnym czyszczeniu, odparowaniu i zaszyciu drobnych usterek. Dzięki temu nie widać żadnych śladów użytkowania. To, że wystąpisz w kreacji z drugiej ręki, najprawdopodobniej będziesz wiedzieć tylko Ty, świadkowa czy Twój przyszły mąż, dla którego bez względu na to, jaką metkę będzie miała suknia – czy będzie prosto z salonu, czy też nie – dla niego zawsze będziesz wyglądała najpiękniej.