Menu Zamknij

Zobacz, jakie suknie dostały drugie życie podczas IX i X edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Za nami kolejne edycje Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała, które odbyły się w Krakowie i Warszawie. Kreacje znalazły nowe właścicielki i już czekają na kolejny wielki dzień. Zobaczcie jakie suknie skradły serca Panien Młodych, które odwiedziły nas podczas wiosennych edycji.

Zdjęcia Panien Młodych w sukniach zostały wybrane losowo, aby móc w dniu wesela zaskoczyć najbliższych. Zamieszczona fotografia nie oznacza, że suknia dostała drugie życie. 

Foto. Piotr Rakowski

Suknie które znalazły nowe właścicielki podczas X edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki w liczbach

Często Panny Młode szukały sukien na ostatnią chwilę (miesiąc lub dwa przed ślubem) oraz jesienne wesela. Statystyczna sprzedana suknia podczas wiosennych edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki to literka A, w rozmiarze 36, zakupiona w 2021 roku, w cenie 3 000 zł, która czekała na nową właścicielkę 4 miesiące. Wyjątkowo często podczas ubiegłych edycji razem z decyzją o zakupie sukni polały się łzy. Bez wątpienia na poczet statystyk możemy wpisać wiadro łez szczęścia, które spłynęły po policzkach Panien Młodych, w momencie kiedy zobaczyły się w idealnej sukni.

Zobaczcie kilka najciekawszych statystyk dotyczących sprzedanych sukien.

literka A

najpopularniejszy fason

Podczas wiosennych wydarzeń zdecydowanie najchętniej – bo aż w 70% – wybierane były literki A. Ex aequo uplasowały się księżniczki oraz proste suknie. Podium zamykają rybki.

36

najczęściej kupowany rozmiar

Panny Młode które nas odwiedziły najczęściej na co dzień noszą 36. Dużą popularnością cieszył się także rozmiar 40. 

1 100

najtańsza zakupiona sukienka

4 000

najdroższa zakupiona sukienka

2021

rok zakupu

Najczęściej Panny Młode wybierały suknie zakupione w poprzednim sezonie ślubnym, ale większość z nich stanęła na ślubnym kobiercu w tym roku. Pamiętajcie, że moda ślubna nie zmienia się aż tak szybko jak trendy w codziennych stylizacjach. Nowości pojawiają się powoli i wypierają najpopularniejsze elementy. Modele dostępne w salonach często dostępne są przez kilka ślubnych sezonów i cieszą się dużym zainteresowaniem.

2 dni

najkrócej wystawiona sukienka

Ta suknia znalazła się we właściwym miejscu i czasie, a na dodatek sprzedała się już podczas pierwszej godziny wydarzenia.

150 dni

średni czas wystawienia sukni

362 dni

najdłużej wystawiona sukienka

Suknia która była najdłużej wystawiona szukała nowej właścicielki na czterech festiwalach, aż w końcu trafiła na Pannę Młodą, która ponownie się w niej zakochała!

CY9A5524_Easy-Resize.com

Wiele pięknych sukien zyskało drugie życie podczas XI i X edycji Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki. Nas najbardziej cieszy fakt, że to właśnie nam zaufały kolejne Panny Młode oraz że suknie już wkrótce kolejny raz staną na ślubnym kobiercu. Nie możemy doczekać się aż ponownie zobaczymy je przed ołtarzem, podczas pierwszego tańca, czy na zdjęciach z sesji zdjęciowych.

Już wkrótce pełna fotorelacja z wydarzenia.