Menu Zamknij

Co zrobić z suknią ślubną po ślubie?

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu, a sukni ślubna jest jednym z najbardziej pamiętnych elementów tego wyjątkowego wydarzenia. Po ceremonii przychodzi jednak czas na podjęcie decyzji, co zrobić z suknią ślubną po ślubie. Oto kilka inspirujących pomysłów na to, co zrobić z ślubną kreacją.

Pamiątka ze ślubu

Layer 1

Ten symboliczny sposób na przechowanie wspomnień z tego wyjątkowego dnia to pomysł dla mężatek, dla których ich suknia ma ogromne znaczenie. Jeśli chcesz przechowywać suknię przez długie lata i cieszyć się jej urokiem oraz pięknem, zwróć uwagę na to, jak przechowujesz suknię. Na początku wypierz suknię. Postaraj się, aby miejsce do którego schowasz suknię, było odpowiednio duże i osłonięte przed światłem. Przestrzeń musi być także sucha. Twoja suknia nie powinna wisieć, ale być zapakowana w pudełko oraz pokrowiec. Dzięki tym wskazówkom będziesz mogła cieszyć się sukniom ślubną w nienagannym stanie przez wiele lat.

Daj sukni drugie życie

Layer 1

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z suknią ślubną po ślubie, a nie ma ona dla Ciebie dużej wartości, rozważ jej sprzedaż. Podarowanie drugiego życia sukni ślubnej sprawi Ci dużo przyjemności, gdy zobaczysz radość nowej właścicielki. W ten sposób możesz odzyskać także część kosztów organizacji wesela.  

Poznaj Panny Młode, które wybrały
suknie ślubne z drugiej ręki

Layer 1

Dla przyszłych pokoleń

Layer 1

Chcesz o dniu ślubu opowiadać swoim dzieciom i wnukom? A możesz chciałabyś podarować swoją kreację swojej córce? W takim wypadku jeszcze bardziej postaraj się o przechowywanie sukni, ale zwróć także uwagę na jej wykonanie. Najlepiej zachowają się materiały wysokiej jakości oraz naturalne tkaniny. Kiepskiej jakości tiul może z czasem stracić swoją elastyczność oraz zmieni kolor. Brokat z biegiem czasu zacznie się sypać. Problem mogą stanowić także metalowe ozdoby, które zostawią ślad na jasnym materiale. Jakie więc suknie mają szanse zachować się dla przyszłych pokoleń w nienagannym stanie? Takie wykonane z jedwabiu, bawełny, satyny czy korniki. Proste, ponadczasowe modele pokochają wszystkie miłośniczki sukien bez względu na wiek.

Przerobienie sukni

Layer 1

Jeśli do tematu podchodzisz bardziej praktycznie, zastanów się nad przerobieniem sukni ślubnej. Ślubną kreację możesz przerobić na nieco bardziej wieczorowy model lub całkowicie zmienić jej charakter. W łatwy, domowy sposób zmienisz kolor sukni, piorąc suknię w barwnikach dostępnych w drogerii. Usuń z sukni koło, podetnij tren lub całkowicie zmień długość sukni, a posłuży Ci ona na lata i dalej będzie przywoływać miłe wspomnienia.

Wybrana przez Ciebie kreacja to symbol wyjątkowego momentu w życiu, dlatego warto przemyśleć, co zrobić z suknią ślubną po ślubie. Niezależnie od wybranej opcji, pamiętaj, żeby wybór ten był zgodny z twoimi wartościami i planami na przyszłość.

Layer 1