Menu Zamknij

Q&A

O ReLove Dresses 

ReLove Dresses to miejsce, gdzie można oddać suknię ślubną oraz znaleźć tą jedyną. Organizujemy Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki oraz prowadzimy salon w Krakowie, aby dać drugie życie ślubnym kreacjom. Więcej informacji o ReLove Dresses – początkach, pierwszych Festiwalach i założeniach znajdziesz w zakładce ”o nas”.

Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki ReLove Dresses to miejsce, gdzie każda odwiedzająca może nie tylko kupić wymarzoną kreację i dobrać do niej dodatki, ale także skorzystać z pomocy konsultantki i krawcowej oraz zapoznać się z ofertą wystawców z branży ślubnej, którzy zrobią wszystko, aby dzień wesela został zapamiętany przez Parę Młodą i gości jak najlepiej. Miejsce Festiwalu zamieniamy w jednodniowy salon sukien ślubnych, aby poczuć ślubną atmosferę.

Jesteśmy i działamy w Krakowie. Prowadzimy przymiarki w salonie w samym centrum Krakowa. Zorganizowałyśmy X edycji Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki w różnych miastach w Polsce. Planujemy odwiedzić jeszcze więcej miast, aby dotrzeć do jak największej ilości Panien Młodych, które szukają sukien z drugiej ręki.

Subskrypcja

Subskrypcja to specjalnie stworzony model, dzięki któremu suknie ślubne będą miały szansę na drugie życie. 

Dzięki subskrypcji suknia ślubna będzie wystawiona na przymiarkach odbywających się w naszym krakowskim salonie oraz na Festiwalach Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki ReLove Dresses. Podczas przymiarek i Festiwali o suknie zadbają wykwalifikowane konsultantki, będzie również możliwość konsultacji z krawcową w sprawie ewentualnych poprawek. Dodatkowo podczas Festiwali odwiedzające będą mogły zapoznać się z ofertą wystawców z branży ślubnej, co dodatkowo podnosi atrakcyjność wydarzenia. Zdjęcia sukni zostaną udostępnione w katalogu online  (na stronie oraz w mediach społecznościowych) Instagramie, Facebooku oraz TikToku. Wybrane modele będą uczestniczyć w Trunk Show (mini Festiwale) oraz w sesjach zdjęciowych. Suknia zyska jeszcze więcej szans na sprzedaż i nie będzie zajmować Ci niepotrzebnego miejsca w szafie.

Subskrypcja ReLove Dresses kosztuje 49,99 zł za miesiąc. Przy pierwszej subskrypcji należy zapłacić także opłatę wstępną za wystawienie sukni w kwocie 100 zł. 

Nie ma możliwości opłacenia subskrypcji z góry. Nie zwracamy pieniędzy za 30 dni, w którym suknia została sprzedana lub subskrypcja została zakończona, nawet jeżeli kilka dni wcześniej był dzień rozliczenia.

Opłata wstępna to opłata w kwocie 100 zł za wystawienie sukni. Kwota pokrywa część kosztów: organizacji Festiwalu, wystawienia sukni na przymiarkach, sprawdzenia stanu sukni, zrobienia zdjęć do katalogu, czy zorganizowania sesji. 

Subskrypcja trwa 30 dni od daty jej opłacenia. Maksymalny okres subskrypcji wynosi rok. Subskrypcję można zerwać w każdym momencie, co będzie się wiązało z odbiorem lub wysyłką sukni. Gdy suknia się sprzeda automatycznie wyłączamy subskrypcję i rozliczymy się za sprzedaż sukni. 

Dzięki subskrypcji masz szansę dać Twojej sukni drugie życie. W cenę subskrypcji wchodzi:

 • Wystawienie sukni na Festiwalach Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki ReLove Dresses. Podczas Festiwali suknia będzie mierzona pod okiem wykwalifikowanych konsultantek. Panny Młode będą mogły skorzystać z porad doświadczonych krawcowych, które pomogą dopasować suknię oraz zapoznać się z ofertą wystawców z branży ślubnej. Na atrakcyjność Festiwalu wpływa atrakcyjna nie tylko cena sukni, ale także rabaty na usługi wystawców.
 • Wystawienie sukni na przymiarkach w salonie w Krakowie. Podczas przymiarek przyszłe Panny Młode będą mogły mierzyć suknie pod okiem wykwalifikowanych konsultantek. Istnieje także możliwość zorganizowania konsultacji z krawcową, która pomoże dopasować suknię do sylwetki. 
 • Udostępnienie zdjęć sukni w katalogu dostępnym na stronie ReLove Dresses oraz na profilach społecznościowych. Dzięki temu każda Panna Młoda będzie mogła zobaczyć dostępne modele i umówić się na przymiarki. 
 • Wystawienie wybranych sukni na Truk Showach (mini Festiwalach). O tym jakie suknie wezmą udział w Trunk Showach zadecydują preferencje Panien Młodych biorące udział w wydarzeniach.
 • Udział wybranych modeli sesjach zdjęciowych. W sesjach zdjęciowych wezmą udział modele wybrane na potrzeby sesji i suknie dopasowane do sylwetek, aby kreacje prezentowały się nienagannie.

Aby wykupić subskrypcję i wystawić suknię należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Wejść na stronę ReLove Dresses i kliknąć w zakładkę ”wystaw suknię”.
 2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy. Koniecznie wypełnij pola oznaczone gwiazdką.
 3. Wgrać zdjęcia, które najlepiej przedstawiają suknię. Mogą to być zdjęcia z katalogu, z dniu ślubu lub wykonane przed wypełnieniem formularza. 
 4. Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych, które wyświetlą się pod formularzem i nacisnąć przycisk „wystaw suknię”, który automatycznie przekieruje do zamówienia. 
 5. Wypełnić dane po prawej stronie potrzebne do zrealizowania płatności. Po wypełnieniu danych automatycznie utworzy się konto, na którym sprawdzisz m.in status zamówienia lub przedłużysz płatność. Jeżeli masz już konto – zaloguj się.
 6. Podłączyć kartę płatniczą, dzięki czemu subskrypcja co miesiąc  będzie się automatycznie odnawiać. 
 7. Zapoznać się z regulaminem, zaakceptować go i nacisnąć przycisk „złóż zamówienie”.
 8. Zapłacić wskazaną kwotę (opłata wstępna + 30 dni subskrypcji). Po dokonaniu płatności formularz automatycznie powróci do zamówienia. Aby sprawdzić status zamówienia lub opłacić zamówienie wejdźcie na konto, do którego odnośnik znajdziecie w stopce strony. 

Subskrypcja ReLove Dresses rozpoczyna się po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, który przekieruje na stronę przelewy24.pl , co pozwoli na jej opłacenie. Aby subskrypcja odnawiała się co miesiąc, należy podłączyć kartę. O rozpoczęciu subskrypcji zostaniecie poinformowane mailowo. Wiadomość będzie również zawierała informacje odnośnie sposobu dostarczenia sukni. 

Subskrypcja zakończy się jeśli:

 1. Suknia znajdzie nową właścicielkę. Zakończymy subskrypcję, poinformujemy właścicielkę sukni o sprzedaży i poprosimy o dane do przelewu. Nie zwracamy pieniędzy za miesiąc, w którym suknia została sprzedana, nawet jeżeli kilka dni wcześniej był dzień rozliczenia.
 2. Subskrypcja zostanie anulowana. Wtedy skontaktujemy się z wystawiającą odnośnie odbioru sukni. Nie zwracamy pieniędzy za miesiąc, w którym suknia została sprzedana, nawet jeżeli kilka dni wcześniej był dzień rozliczenia. Rezygnacji z Subskrypcji można dokonać w panelu klienta po zalogowaniu do Konta, lub poprzez przesłanie wiadomości e-mail z informacją o rezygnacji lub poprzez usunięcie Konta.

Wystawienie sukni

Aby  wystawić suknię należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Wejść na stronę ReLove Dresses i kliknąć w zakładkę ”wystaw suknię”.
 2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy. Koniecznie wypełnij pola oznaczone gwiazdką.
 3. Wgrać zdjęcia, które najlepiej przedstawiają suknię. Mogą to być zdjęcia z katalogu, z dniu ślubu lub wykonane przed wypełnieniem formularza. 
 4. Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych, które wyświetlą się pod formularzem i nacisnąć przycisk „wystaw suknię”, który automatycznie przekieruje do zamówienia. 
 5. Wypełnić dane po prawej stronie potrzebne do zrealizowania płatności. Po wypełnieniu danych automatycznie utworzy się konto, na którym sprawdzisz m.in status zamówienia lub przedłużysz płatność. Jeżeli masz już konto – zaloguj się.
 6. Podłączyć kartę płatniczą, dzięki czemu subskrypcja co miesiąc automatycznie będzie się odnawiać. 
 7. Zapoznać się z regulaminem, zaakceptować go i nacisnąć przycisk „złóż zamówienie”.
 8. Zapłacić wskazaną kwotę (opłata wstępna + miesiąc subskrypcji). Po dokonaniu płatności formularz automatycznie powróci do zamówienia. Aby sprawdzić status zamówienia lub opłacić zamówienie wejdźcie na konto, do którego odnośnik znajdziecie w stopce strony. 

Tak. Aby wystawić suknię należy opłacić miesięczną subskrypcję oraz opłatę wstępną. Subskrypcja kosztuje 49,99 zł za miesiąc. Przy pierwszej subskrypcji należy zapłacić opłatę wstępną za wystawienie sukni w kwocie 100 zł. Nie ma możliwości opłacenia subskrypcji z góry. Po podpięciu karty subskrypcja jest automatycznie pobierana.

Nie skupujemy sukien ślubnych, tylko pośredniczymy w ich sprzedaży. Chcąc dać drugie życie swojej sukni ślubnej, możesz wystawić ją na naszym Festiwalu, a my zrobimy wszystko, aby znaleźć jej drugą właścicielkę.

Oczywiście, że tak! Wiemy, że część z Was w szafach ma już nieco nieaktualne suknie i ich szansa na sprzedaż maleje z każdą chwilą. My z chęcią takie suknie przyjmiemy. W najbliższym czasie planujemy kilka projektów krawieckich, dziękim którym możemy dać sukni drugie życie.

Tak. Suknia przed Festiwalem będzie dostępna na przymiarkach w naszym salonie w Krakowie. Przymiarki nie są prowadzone tylko wtedy, kiedy zaczyna nam brakować miejsca na ich swobodne przeprowadzenie (przed i po Festiwalu). 

Suknia nie może być brudna. Przed wystawieniem sukni należy oddać ją do czyszczenia. 

Jeśli suknia jest uszkodzona należy oddać ją do krawcowej, która naprawi powstałe uszkodzenia. 

Wszystkie suknie zaraz po dostarczeniu dokładnie sprawdzamy. Jeśli kreacje mają jakieś zabrudzenia lub uszkodzenia, informujemy o tym ich właścicielki i proponujemy rozwiązanie sytuacji lub ewentualnie obniżenie ceny.

Przyjmujemy w komis suknie z z sezonów 2021, 2022 oraz 2023, bez względu na ich krój, rozmiar czy fason. Nie przyjmujemy jedynie brudnych lub zniszczonych kreacji. 

Cenę sukni ustala jej właścicielka. Na cenę sukni również wpływa jej marka, projektant oraz rok kolekcji. Pamiętajcie, że Wasza suknia traci na wartości minimum 20% w momencie, gdy odbierzecie ją z salonu. Dodatkowo, była ona używana w dniu Waszego ślubu. Jeżeli suknia jest w stanie nienagannym, radzimy, aby cena była przynajmniej o 30% – 50% niższa od ceny wyjściowej. Jeżeli suknia jest naderwana, poplamiona lub uszkodzona, cena powinna być jeszcze niższa. Wiele z sukien na Festiwalu jest przecenionych nawet o 70%. 

Jeżeli macie problem z wyceną sukni, możecie do nas napisać w wiadomości prywatnej i pomożemy wycenić suknię. 

Każda z sukien powinna być wyczyszczona. Jeżeli suknia posiada po ślubie i weselu mankamenty, radzimy, aby je naprawić u krawcowej. Jeżeli z jakiegoś powodu tego nie zrobicie, poinformujcie nas o tym w zgłoszeniu i ustalcie odpowiednią cenę. 

Suknie najlepiej dostarczyć w pokrowcu wraz z wieszakiem. Jeżeli suknię chcecie sprzedać z dodatkami, wsadźcie je do pokrowca, najlepiej zabezpieczając w osobną siatkę, folię lub pudełko.

Jeżeli macie problem z wyceną sukni, możecie do nas napisać w wiadomości prywatnej i pomożemy wycenić suknię. 

Tak możesz dołączyć dodatki. Najlepiej jeśli będą w nienagannym stanie i wyczyszczone, tak żeby posłużyły przyszłej właścicielce. Pamiętaj, żeby wspomnieć o nich w formularzu.

Jeżeli decydujesz się sprzedać dodatki, nie wyceniaj ich osobno. W cenę sukni wchodzą dostarczone akcesoria.

Suknię można dostarczyć osobiście lub pocztą. Jeśli zdecydujecie się na osobiste dostarczenie sukni należy umówić się przez formularz, w którym możesz wybrać datę i godzinę spotkania z dostępnych w kalendarzu. Natomiast jeśli zdecydujecie się na wysyłkę (kurierem lub do paczkomatu) podamy adres, na który należy zaadresować przesyłkę. 

Wiadomość mailową o tym czy suknia sprzedała się podczas przymiarek lub na Festiwalu, wysyłamy w ciągu 7 dni roboczych od zakupu. 

Tak. Jeżeli uda nam się sprzedać suknię, pobieramy 20% prowizji od ustalonej ceny.

Jeśli suknia się nie sprzeda i Wystawiająca zakończy subskrypcję, wysyłamy suknię na wskazany adres lub umawiamy się na odbiór osobisty.  

Zakup sukni - Festiwal

Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki ReLove Dresses to miejsce, które zamieniamy w jednodniowy salon sukien ślubnych, w którym możecie znaleźć suknie ślubne i dać im drugie życie. W wyborze kreacji pomogą wykwalifikowane konsultantki. W razie ewentualnych poprawek każda Panna Młoda może skonsultować się z doświadczonymi krawcowymi, które pomogą dopasować suknię do sylwetki. Podczas Festiwalu możecie zapoznać się ofertą wystawców z branży ślubnej. 

Dokładną datę i miejsce Festiwalu podajemy na naszej stronie oraz na FacebookuInstagramie, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych. 

Wstęp na Festiwal jest płatny. Aby w nim uczestniczyć należy kupić bilet – dostępny na stronie ReLove Dresses. W zakładce “kup suknię” należy wybrać bilet na konkretna godzinę, który upoważnia do wejścia 2 osoby – Pannę Młodą oraz osobę towarzyszącą. Jeśli na zakupiony bilet przyjdą dwie Panny Młode wówczas do dyspozycji mają jedną przebieralnie.

Aby kupić bilet należy:

 • Wejść na ReLove Dresses i kliknąć w zakładkę ”festiwal”.
 • Wybrać opcję “kup bilet na Festiwal”.
 • Wybrać godzinę i zatwierdzić wybrany bilet.
 • Wypełnić potrzebne dane.
 • Wybrać metodę płatności. 
 • Opłacić bilet i czekać na wiadomość e-mail z potwierdzeniem transakcji.

Tak, bilet upoważnia do wstępu na konkretną godzinę. Jeśli Panna Młoda się spóźni, jej czas nie zostanie wydłużony.

Tak, na zakupiony bilet mogą wejść 2 osoby – Panna Młoda i osoba towarzysząca. Jeśli na zakupiony bilet przyjdą dwie Panny Młode wówczas do dyspozycji mają jedną przebieralnie. 

Na przymiarki sukni każda odwiedzająca Festiwal ma godzinę. W tym czasie można spokojnie wybrać, przymierzyć oraz zakupić wybraną przez siebie kreację, a także zapoznać się z ofertą wystawców.

Tak, podczas Festiwalu można robić zdjęcia, nagrywać wideo i prowadzić rozmowy z bliskimi, którzy doradzą którą suknię wybrać.

Na Festiwal przyjdźcie bez makijażu, mocnych perfum i biżuterii, aby nie poplamić i nie uszkodzić kreacji. Pamiętajcie, że dla poprzedniej (i następnej) właścicielki jest ona niezwykle ważna, a każde uszkodzenie obniża jej wartość. Na przymiarki sukni załóżcie cielistą bieliznę i zabierzcie ze sobą buty na obcasie o wysokości zbliżonej do tych, które założysz w dniu ślubu. Ułóżcie włosy, tak jak chcecie, aby prezentowały się w dniu ślubu. To ułatwi dobranie kreacji. 

Każdą Panną Młodą zaopiekuje się konsultantka. Konsultantka pomoże znaleźć odpowiednią kreację, założyć suknię, doradzi i odpowie na wszystkie pytania.

Jeśli Panna Młoda nie zdecyduje się na zakup sukni na Festiwalu będzie mogła jeszcze raz przymierzyć i zakupić suknię podczas przymiarek organizowanych w naszym krakowskim salonie. Radzimy jednak nie zwlekać z decyzją, ponieważ właścicielka sukni ma prawo ją odebrać po zakończeniu Festiwalu w ciągu najbliższych tygodni. 

Warto pamiętać również o tym, że ceny sukien na Festiwalu są najbardziej atrakcyjne. Podczas przymiarek ich ceny są wyższe o 10 %.

Tak, możesz kupić bilet jedynie na strefę wystawienniczą. Możesz zrobić to poprzez naszą stronę internetową w zakładce ”festiwal”

Nie, na Festiwal możesz zabrać ze sobą 1 osobę towarzyszącą, ze względu na dużą ilość osób zainteresowanych wydarzeniem. 

Przymiarki

Jeśli właśnie rozpoczynacie poszukiwania idealnej sukni ślubnej, zależy Wam na kreacji z drugiej ręki lub w atrakcyjnej cenie, planujecie ślub zgodnie z ideą less waste, lub przegapiliście Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki ReLove Dresses to przymiarki są właśnie dla Was. Podczas przymiarek znajdziesz wiele kreacji w różnych modelach, fasonach i rozmiarach z drugiej ręki, w atrakcyjnych cenach. W wyborze i założeniu kreacji pomoże Wam wykwalifikowana konsultantka.

Przymiarki organizowane są w naszym salonie w Krakowie przed i po Festiwalach. 

Dokładny adres podajemy po zarezerwowaniu terminu na naszej stronie internetowej w zakładce ”przymiarki”.

Przymiarki trwają godzinę. W tym czasie spokojnie zdążycie wybrać, przymierzyć suknię i podjąć decyzję o jej zakupie. 

Tak, musicie się wcześniej umówić na przymiarki, ponieważ nasz salon nie jest otwarty w regularnych godzinach. Na przymiarki możecie umówić się wchodząc w zakładkę ”przymiarki”.

Ceny sukien ustalają ich właścicielki, dlatego to od nich zależy ile będzie kosztować suknia. Do ceny festiwalowej widocznej na metce sukni należy doliczyć 10% wartości. Dlaczego? Naszą główną misją jest sprzedaż kreacji podczas Festiwalu. Na wydarzeniu ceny dostępnych modeli są najbardziej atrakcyjne. Stąd kwoty za suknie dostępne na przymiarkach są nieco wyższe.

Kreacje często są tańsze o 30%, 50% lub nawet o 70% od ich początkowej wartości. Zależy to od stanu i jakości kreacji. Najwięcej sukien znajduje się w przedziale cenowym 2 000 zł – 3 000 zł.  Możecie także kupić suknię za mniej niż 1 000 zł lub wydać więcej na suknię od znanych polskich i zagranicznych projektantów. Ich ceny zaczynają się od 4 000 zł.

Tak, podczas przymiarek można robić zdjęcia, nagrywać wideo i prowadzić rozmowy z bliskimi, którzy doradzą którą suknię wybrać.

Na przymiarki przyjdźcie bez makijażu, mocnych perfum i biżuterii, aby nie poplamić i nie uszkodzić kreacji. Pamiętajcie, że dla poprzedniej (i następnej) właścicielki jest ona niezwykle ważna, a każde uszkodzenie obniża jej wartość. Na przymiarki sukni załóżcie cielistą bieliznę i zabierzcie ze sobą buty na obcasie o wysokości zbliżonej do tych, które założysz w dniu ślubu. Ułóżcie włosy, tak jak chcecie, aby prezentowały się w dniu ślubu. To ułatwi dobranie kreacji. 

Każdą Panną Młodą zaopiekuje się konsultantka. Konsultantka pomoże znaleźć odpowiednią kreację, założyć suknię, doradzi i odpowie na wszystkie pytania.

Możecie przyjść 2 osobami towarzyszącymi. Mama, przyjaciółka, siostra, czy narzeczony doradzą i pomogą dokonać wyboru. Możecie także robić zdjęcia i nagrywać filmy oraz prowadzić wideorozmowy z bliskimi, którzy pomogą w wyborze kreacji. 

Przymiarki są w cenie 50 zł. Kwotę tę odejmujemy od ceny sukni w przypadku jej zakupu w dniu przymiarki.