Menu Zamknij

5 hoteli w Polsce, które zwracają uwagę na ekologię i ochronę środowiska

Bardzo cieszy nas fakt, że coraz więcej miejsc w Polsce przywiązuje dużą wagę do kwestii ekologii oraz dbania o środowisko naturalne. Sprawia to, że jako społeczeństwo zaczynamy przykładać coraz więcej rąk do dbania o naszą planetę. Do grupy tego typu miejsc dołączają również hotele, czyli miejsca wypoczynku, w których spędzamy bardzo wiele czasu. Przyjeżdżamy do nich nie tylko na urlop, ale również z okazji różnych świat, takich jak wesela, komunie, urodziny czy firmowe spotkania integracyjne. Wybrałyśmy 4 hotele w Polsce, które swoją pracę podporządkowały ideom less waste. Sprawdźcie, czy wiedzieliście o ich istnieniu!

Eco Tatry Hotel

Dla miłośników gór, a konkretnie Tatr, powstało niesamowite miejsce, które zachęca nie tylko cudownymi widokami, ale również działaniami na rzecz dbania o naturalne środowisko. Ekologiczne udogodnienia oferowane przez hotel opierają się na filozofii czterech filarów: naturze, ekologii, ciszy i zdrowiu. 

Co mówią o sobie?

„Wybierając nasz hotel przy Tatrzańskim Parku Narodowym, wybierasz jednocześnie troskę o środowisko naturalne. Do produkcji czystej energii wykorzystujemy kolektory słoneczne. Zdecydowaliśmy się również na ekologiczne ogrzewanie, ponieważ ma dla nas znaczenie czym oddychamy. Nie przykładamy się tym samym do produkcji wszechobecnego smogu. Wszystkie nieczystości z naszego hotelu trafiają bezpośrednio do gminnej kanalizacji, dzięki czemu nie musimy korzystać z własnego szamba.

Wybierając nasz ekologiczny hotel w Tatrach – dokładasz cegiełkę do walki o czyste i zdrowe Tatry.”


fot. Eco Hotel Tatry

Hotel Ramka w Poznaniu

Jeśli szukacie miejsca, które ekologię włączyło również w swoją architekturę, powinniście koniecznie zajrzeć do Poznania. To właśnie tutaj znajduje się hotel ramka, który został zaprojektowany tak, aby oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne pobierało dokładnie tyle energii elektrycznej, co bezprzewodowy czajnik. To za mało? Nie ma problemu, jest tego więcej. Szyby w całej elewacji mają aż trzy warstwy, co sprawia, że ograniczone zostały straty energii. Woda podgrzewana jest przez kolektory słoneczne, a ogniska fotowoltaiczne służą do częściowego pozyskiwania energii. Hotel umożliwia również gościom bezpłatne ładowanie samochodów elektrycznych.

 fot. Booking

Hotel Arłamów

Niesamowite położenie tego miejsca, w samym sercu natury sprawiło, że od początku jego istnienia, włączał się w liczne proekologiczne akcje. Goście bardzo doceniają to miejsce za liczne rozwiązania w duchu zero waste. W 2018 roku Hotel otrzymał nagrodę Eko Janosika, w kategorii Przedsięborstwo z ramienia Krajowej Rady Ekologicznej. Na jego terenie znajduje się własna elektrociepłownia i stacja do ładowania elektrycznych samochodów. Na terenie całego obiektu zlikwidowano również jakiekolwiek plastikowe opakowania.

fot. Hotel Arłamów

Ekologiczny Hotel Uniejów 

Energia słoneczna w hotelach ekologicznych to podstawa. Wykorzystuje ją również Ekologiczny Hotel Uniejów, korzystając z profesjonalnych kolektorów słonecznych. Co więcej, woda dostępna dla gości w kranach jest naturalnie zmiękczana. Dzięki temu nie muszą obawiać się nadmiaru kamienia i korzystać ze znacznie mniejszej ilości detergentów. Obiekt czyszczony jest tylko i wyłącznie chemią ekologiczną, a w całym hotelu obowiązuje segregacja śmieci.

fot. Hotel Uniejów