Menu Zamknij

Gdzie Sprzedać Suknię Ślubną?

Gdy emocje po ślubie już opadły, czas pomyśleć o tym, co zrobić z suknią ślubną po ślubie. Istnieje kilka możliwości, aby uszczęśliwiła ona koleją Pannę Młodą. W tym artykule znajdziesz 6 sposobów gdzie sprzedać suknię ślubną: w komisie, na portalach aukcyjnych, targach z używanymi sukniami ślubnymi, grupach w mediach społecznościowych, sklepach z używaną odzieżą oraz salonach sukien ślubnych.

Sprzedaż sukni ślubnej w komisie

Layer 1

Wystawienie sukni ślubnej w dedykowanym komisie to najskuteczniejszy sposób sprzedaży sukni ślubnej. Współczesne komisy przypominają salony sukien ślubnych, w których panuje radosna atmosfera. W ostatnich latach m.in. przez popularność idei less waste wzrosła ich popularność. Przyszła Panna Młoda może liczyć na pomoc doświadczonej konsultantki. Używane modele niczym nie różnią się od kreacji wartych kilka tysięcy złotych więcej.

Jeśli decydujesz się na sprzedać suknię ślubną w komisie, zapoznaj się z wszystkimi zasadami. Pamiętaj o opłatach, jakie wiążą się z wystawieniem sukni, ponieważ taka usługa niesie za sobą szereg kosztów związanych z daniem drugiego życia sukni ślubnej. 

Wystawienie sukni ślubnej na portalach aukcyjnych

Layer 1

Internet stał się potężnym narzędziem handlu rzeczami z drugiej ręki. Dlatego warto rozważ także sprzedaż sukni ślubnej na portalach internetowych takich jak: Vinted, Allegro czy OLX. Kluczową rolę odgrywa tutaj atrakcyjny opis, wysokiej jakości zdjęcia oraz atrakcyjna cena. Jednak to długi i pracochłonny proces. Dodanie ogłoszenia to dopiero początek. Taki proces może trwać nawet kilka lat, a konkurencja jest ogromna. Jeśli znajdziesz potencjalną Pannę Młodą zainteresowaną zakupem, będziesz musiała liczyć się z koniecznością organizacji przymiarki. Uważaj także na podejrzane propozycje np. dotyczące wysyłki sukni. Możesz zostać oszukana i już nigdy nie odzyskasz sukni ślubnej.

Targi używanych sukien ślubnych

Layer 1

Targi dedykowane sprzedaży sukien ślubnych z drugiej ręki to świetny sposób na szybką sprzedaż sukni ślubnej. Miejsce wydarzenia odwiedzają Panny Młode z całej Polski. Poszukują one kreacji z drugiej ręki – czyli także Twojej sukni! Właśnie dlatego powstały Festiwale Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki. Podczas Festiwali można nie tylko zakupić suknię, ale także zapoznać się z ofertą branży ślubnej. Eventy są ograniczone czasowo, a wybór kreacji przyprawia o zawrót głowy. Co druga Panna Młoda wychodzi ze śnieżnobiałą kreacją. 

Zobacz, jak wygląda Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki i jaka atmosfera panuje podczas wydarzenia.

Grupy w mediach społecznościowych

Layer 1

O grupach ślubnych na Facebooku krążą niezłe legendy. Część przyszłych mężatek dzieli się na nich swoimi rozetkami, ale istnieją także takie dedykowane sprzedaży akcesoriów, dekoracji czy sukien ślubnych. Każda członkini może tam wystawić pozostałości po ślubie i sprzedać suknię ślubną. Poszukaj grup dla danego rejonu, ponieważ w ten sposób znajdziesz Panny Młode z Twoich okolic i unikniesz dalekich wyjazdów.

Sklepy z używaną odzieżą

Layer 1

To kolejne miejsce gdzie możesz sprzedaż suknię ślubną. Odszukaj miejsce w Twojej okolicy i dowiedz się, jak możesz przekazać swoją kreację oraz jakie zasady tam panują. 

Salony Sukien Ślubnych

Layer 1

Dowiedz się, czy salon w którym zakupiłaś suknię ślubną, prowadzi również komis. Wtedy najczęściej za opłatą możesz wystawić swoją suknię. Pamiętaj jednak, że salon to nie jest miejsce dedykowane sprzedaży używanych modeli. Zarówno Panny Młode odwiedzające takie miejsc, jak i obsługa nastawiona jest sprzedaż sukien szytych pod indywidualne preferencje.

Już wiesz, gdzie sprzedać suknię ślubną. Znajdź takie, które spełni Twoje oczekiwania i że doceni fakt, że masz duży sentyment do ślubnej kreacji. W ReLove Dresses od kilku lat dajemy drugie życie sukniom ślubnym. Cały czas znajdujemy sukniom nowe właścicielki.

Layer 1