Menu Zamknij

Jak przygotować się do przymiarki sukni ślubnej?

Jedną z najważniejszych decyzji związanych ze ślubem jest wybór sukni ślubnej. Każda Panna Młoda chce wyglądać w tym szczególnym dniu pięknie i wyjątkowo. Pragnie więc znaleźć suknię, która podkreśli jej urodę i osobowość. Poszukiwania tej jedynej, wymarzonej kreacji nie należą dla najłatwiejszych. Czasem trzeba poświęcić na nie wiele czasu, dlatego warto wiedzieć, jak przygotować się do pierwszej przymiarki.

1.         Odpowiednie obuwie

Udając się na przymiarkę, weź ze sobą odpowiednie buty. Najlepiej takie, które chciałabyś założyć w dniu swojego ślubu. Jeśli planujesz ubrać szpilki, weź na przymiarkę buty, których wysokość obcasa będzie taka sama lub zbliżona do tych ślubnych. Dzięki temu będziesz mogła zobaczyć, jak układa się suknia i przede wszystkim, czy nie będzie zbyt krótka. 

2.         Makijaż

Żadna z nas, przymierzając suknię ślubną, nie chciałaby jej pobrudzić. Dlatego szykując się na przymiarkę, zrezygnuj z makijażu. Dzięki temu będziesz miała pewność, że podczas mierzenia sukni nie pobrudzisz jej podkładem lub innym kosmetykiem. Jeśli jednak nie czujesz się dobrze bez makijażu, postaw na świeży, lekki make-up i przede wszystkim użyj fixera utrwalającego. To zagwarantuje, że twój makijaż będzie trwały i odporny na ścieranie czy rozmazywanie.

3.         Bielizna

Aby czuć się komfortowo podczas przymiarek, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią bieliznę. Najlepiej sprawdzą się bezszwowe figi oraz biustonosz z odpinanymi ramiączkami. Warto również zrezygnować z koronkowych modeli, ponieważ mogłyby się odznaczać pod suknią. Bielizna, którą ubierzesz na przymiarki, powinna być w kolorze cielistym, dzięki czemu będzie zupełnie niewidoczna.

4.         Towarzystwo

Poszukiwanie wymarzonej sukni ślubnej niesie ze sobą wiele emocji, dlatego ważne jest wsparcie najbliższych osób. Udając się na przymiarki, poproś o towarzystwo kogoś, przy kim dobrze się czujesz. Może to być siostra, mama, koleżanka czy nawet przyszły mąż. Ważne, aby ta osoba była szczera wobec Ciebie, ale nie krytykowała Twoich wyborów. Im więcej osób zaprosisz na przymiarki, tym trudniej będzie Ci się zdecydować na konkretny model. Pamiętaj, że to Ty jesteś Panną Młodą i wybór sukni powinien należeć właśnie do Ciebie.

5.         Dobry humor

Wybór sukni ślubnej to wyjątkowy moment w życiu każdej Panny Młodej. Takie chwile na zawsze pozostają w pamięci, dlatego warto „zabrać ze sobą” dobry humor. Pozytywne nastawienie i uśmiech to podstawa udanego poszukiwania idealnej kreacji. Pamiętaj, żeby na ten dzień zarezerwować sobie dużo czasu, gdyż pośpiech nie jest najlepszym sprzymierzeńcem w wyborze sukni. Co ważne, porządnie się wyśpij! Dzięki temu będziesz miała dużo energii, żeby znaleźć swój ideał.

Odpowiednie przygotowanie do przymiarki sukni ślubnej jest bardzo ważne. Sprawia, że jej wybór jest znacznie prostszy i przyjemniejszy. Dzięki odpowiedniej wiedzy można także uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji i w pełni cieszyć się tym dniem!