Menu Zamknij

Jakie suknie dostały drugie życie podczas jesiennych edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki?

Jesienne edycje Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki już za nami! Były to dwa niesamowite wydarzenia, które odbyły się we Wrocławiu i Warszawie. Najwyższy czas dowiedzieć się, jakie suknie ślubne dostały drugie życie i które kreacje pokochały Panny Młode!

Jesienne edycje Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Layer 1

Były to dwa niesamowite wydarzenia. Po raz pierwszy odwiedziłyśmy Wrocław i po raz kolejny pojawiłyśmy się w Warszawie. Festiwale przyciągnęły rzesze Panien Młodych, które nie tylko poszukują sukni ślubnej, ale także kochają modę second hand i planują zorganizować ślub zgodnie z ideą less waste. Klientki dzięki wcześniej zakupionemu biletowi mogły skorzystać z godzinnej przymiarki pod okiem konsultantki i krawcowej, które pomagały w wyborze sukni, dzięki czemu mogły przymierzać wybrane modele. Dzięki ich nieocenionej pomocy kilkadziesiąt modeli sukien ślubnych ponownie stanie na ślubnym kobiercu.

fot. Magdalena Szczucka

Suknie, które znalazły nowe właścicielki podczas jesiennych edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki w liczbach

Layer 1

Statystyczna sprzedana suknia podczas jesiennych edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki to literka A, w rozmiarze 38, zakupiona w 2022 roku, w cenie 3 100 zł, która czekała na nową właścicielkę 161 dni.  

Zobacz kilka najciekawszych statystyk dotyczących sprzedanych sukien.

literka A

najpopularniejszy fason

Literka A jest najbardziej uniwersalnym fasonem, pasującym do każdej sylwetki, najchętniej wybieranym przez Panny Młode. Jednak tym razem zaskoczyła nas popularność księżniczek! Bogato zdobione kreacje to drugi najchętniej wybierany model podczas wydarzenia.

38

najczęściej kupowany rozmiar

Panny Młode, które nas odwiedziły najczęściej na co dzień noszą 38.  Najchętniej zakupują suknie w swoim rozmiarze i skłonne dokonać są drobnych poprawek, które dopasują model do sylwetki. Klientki decydują się na skrócenie spódnicy, dopasowanie długości ramiączek, zwężenie/poszerzenie tali. 

1 500

najtańsza zakupiona sukienka

4 850

najdroższa zakupiona sukienka

2022

rok zakupu

Najczęściej Panny Młode wybierały suknie zakupione w poprzednim sezonie ślubnym, ale większość z nich stanęła na ślubnym kobiercu w tym roku. Moda ślubna nie zmienia się aż tak szybko, jak trendy w codziennych stylizacjach. Nowości pojawiają się powoli i wypierają najpopularniejsze elementy. Modele dostępne w salonach często dostępne są przez kilka ślubnych sezonów i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jak długo suknie czekały na drugie życie?

Layer 1

Doskonale wiemy, że wybór wymarzonej kreacji to długi proces i każdy jej detal musi być kilkakrotnie przemyślany. Dlatego może wydawać się, że kilka miesięcy wiszenia na wieszaku to bardzo długi okres. Jednak wierzymy, że każda suknia w końcu trafi na nową właścicielkę, która zakocha się w kreacji tak samo, jak jej poprzedniczka.

5 dni

najkrócej wystawiona sukienka

Ta suknia znalazła się we właściwym miejscu i czasie, a na dodatek sprzedała się już podczas pierwszej godziny wydarzenia.

161 dni

średni czas wystawienia sukni

613 dni

najdłużej wystawiona sukienka

Ta suknia to ponadczasowy model, który był bardzo często wybierany przez Panny Młode, jednak żadna nie decydowała się powiedzieć ostatecznie „tak” tej sukience. My jednak bardzo wierzyłyśmy, że suknia dostanie drugie życie i w końcu ktoś zakochał się w niej tak samo jak my!

fot. Magdalena Szczucka

Nie możemy jednak policzyć uśmiechów i łez wzruszenia, które pojawiły się podczas wyboru sukni.  Wszystkie emocje, z jakimi spotykamy się podczas przymiarek, są dla nas bezcenne i czerpiemy z nich ogromną radość. Dlatego już nie możemy doczekać się kolejnych Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki, które odbędą się w 2024 roku.

Layer 1