Menu Zamknij

Relacja z VII edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała

Kolejna jesienna VII edycja Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki odbyła się 29 października w warszawskim domu handlowym Mysia 3. Na trzecim piętrze, w przestrzeni wystawowej czekały na Panny Młode konsultantki, team krawiecki, wystawcy oraz ponad 250 sukien! 

Zobaczycie jak wyglądała VII edycja Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki, kto nas odwiedził, czego poszukiwały Panny Młode i jakie suknie dostały drugie życie.

Pierwsze Panny Młode przybyły o godz. 10:00 i od razu ruszyły w stronę sukien. A było ich na prawdę sporo. Zdobne księżniczki, delikatne literki A, eleganckie rybki znalazły się na samym środku przestrzeni festiwalowej. Gładkie suknie oraz modele w stylu boho wisiały w specjalnie wydzielonych strefach. 

Duży wybór sprawił, że Panny Młode potrzebowałaby tylko chwili, żeby znaleźć to czego szukają. Już przy mierzeniu pierwszych modeli zobaczyliśmy uśmiechy i łzy wzruszenia. Wraz z podjęciem decyzji, że to ta suknia, pojawiały się gromkie brawa. Konsultantka wraz suknią, Panną Młodą oraz osobą towarzyszącą podeszły do naszej kasy, gdzie dopełniliśmy wszystkich formalności, wręczyliśmy certyfikat, jeszcze raz pogratulowaliśmy wyboru oraz wręczyliśmy suknię. 

Suknie, które znalazły nowe właścicielki podczas IV edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki w liczbach

literka A

najpopularniejszy fason

W przeciwieństwie do poprzedniej edycji, tym razem zaraz po literkach A uplasowały się błyszczące księżniczki, a dopasowane kroje zamykały podium. 

38

najczęściej kupowany rozmiar

Panny Młode najchętniej zakupują suknie w rozmiarze 38 i skłonne dokonać są drobnych poprawek, które dopasują model do sylwetki. 

950

najtańsza zakupiona sukienka

4 600

najdroższa zakupiona sukienka

2021

rok zakupu

1 dzień

najkrócej wystawiona sukienka

Sukienka dotarła do nas  w ostatniej chwili i już następnego dnia znazała nową właścicielkę. 

119 dni

średni czas wystawienia sukni

396 dni

najdłużej wystawiona sukienka

Do 5 razy  sztuka! Właśnie w tylu festiwalach ta suknia wzięła udział ta sukienka. Już raz drugi odwiedziła Warszawę i tym razem już w niej pozostała, czekając na kolejny wielki dzień.

Podczas wydarzenia towarzyszyła nam kamera DDTVN. Opowiedziałyśmy skąd wziął się pomysł organizacji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki, przedstawiłyśmy jakie modele można znaleźć na wydarzeniu, a nasi goście chętnie podzielili się swoimi opiniami na temat sukien ślubnych z drugiej ręki. Cały reportaż możecie zobaczyć tutaj

Oprócz podziwiania sukni, odwiedzające nas Pary Młode mogły zaplanować swoje wesele dzięki pomocy ślubnych wystawców. Tego dnia mogli zobaczyć i skorzystać z oferty:  Schiffers, Wedding Bee, Tortelo,  Bytomski / Bytomska jewellery, Floralart.

W przerwie pomiędzy przymiarkami przyszłe mężatki mogły wysłuchać warsztatu: „Co robi mądra Kobieta przed ślubem?„. Warsztat poprowadziła: Marcjanna Dębska – adwokatka rozwodowa, orędowniczka dobrych i trwałych małżeństw oraz Kamila Romanow – wedding plannerka i trenerka mentalna, która wierzy, że wszystko co najważniejsze w życiu pary młodej, zaczyna się dopiero po ślubie.

VII edycję Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki zakończyliśmy z uśmiechami na twarzy, ponieważ suknie powędrowały do nowych właścicielek. Czas przygotowań był dla nas bardzo wymagający i wyczerpujący, szczególnie że miesiąc wcześniej odbyło się wydarzenie w Krakowie. Tym bardziej cieszy nas to, jak pozytywnie reagujecie na wieści o kolejnych wydarzeniach i że do nas wracacie na ponowne poszukiwania lub wystawicie suknie. Dzięki Wam wiemy, że dawanie sukniom drugiego życia sprawia nie tylko nam wiele satysfakcji i dlatego już palujemy następne wydarzenia. 

Całe wydarzenie uwiecznił Piotr Rakowski, który z przyjemnością wykona także reportaż z waszego ślubu. O całą przestrzeń wydarzenia zadbała i zaaranżowała Magda z Projektanci Porządku.