Menu Zamknij

VIII edycja Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki – zobacz co się działo!

VIII edycja Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała już za nami! To wydarzenie odbyło się w samym sercu Krakowa – na startym mieście w kamienicy mieszczącej się przy ul. Szpitalnej 7. Stukot końskich kopyt oraz melodia hejnału mariackiego towarzyszyły Pannom Młodym podczas wyboru wymarzonej sukni ślubnej.  

Poczujcie atmosferę VIII edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki i zobaczcie jakie suknie dostały drugie życie.

Jakie suknie były najchętniej wybierane przez Panny Młode podczas VIII edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała?

Krój, styl, długość, kolor to najczęstsze rzeczy, które macie już przemyślane i takich sukien szukacie. Zwiewne suknie boho, eleganckie rybki czy zabudowane literki A to tylko kilka modeli, które pokazujecie nam w swoich inspiracjach. Często zdarza się jednak, że wychodzicie z zupełnie inną suknią, niż zakładałyście na początku. Dzieje się tak dlatego, że oferujemy na prawdę duży przekrój sukni i każda z Was może znaleźć tę jedyną z pośród ponad 200 modeli. Zobaczcie, po jakie modele najczęściej sięgały Panny Młode podczas VIII edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki.

literka A

najpopularniejszy fason

Literka A jest najczęściej wybieramy fasonem na wszystkich naszych wydarzeniach. Jest to odzwierciedleniem międzynarodowych trendów. Na dzień swojego ślubu Panny Młode z całego świata wybierają właśnie ten krój. Jednak procentowo różnice dotyczące wyborów pozostałych fasonów nie są wcale bardzo duże:

44%

literka A

33%

rybki i syrenki

22%

księżniczki

36 i 38

najczęściej kupowane rozmiary sukni

W takich rozmiarach najczęściej 36 i 38 odwiedzają nas Panny Młode oraz kupują sukienki. W tym wypadku trzeba brać również pod uwagę fakt, że klientki odwiedzające Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki dopasowują suknię do swojej sylwetki: zwężają, poszerzają lub skracają kreację. Pozostałe rozmiary są mniej popularne i nosi jej mniej kobiet, dlatego przekłada się to na dane statystyczne. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy suknie w wielu rozmiarach dla każdej Panny Młodej.

22%

rozmiar 34

33%

rozmiar 36

33%

rozmiar 38

11%

rozmiar 42

Foto. Piotr Rakowski

Ile kosztują suknie w Wiecznie Białej?

Często pytacie nas ile kosztują suknie w Wiecznie Białej. Ceny zaczynają się od ok. 1 00o zł, ale można znaleźć także modele za ponad 5 000 zł. Te kwoty zależne są od właścicielek sukien, ponieważ to one ustalają ich cenę. Jednak najczęściej suknie przecenione są o 40%, 50% czy 60%, więc każda odwiedzająca może spokojnie znaleźć suknie w swoim budżecie (ceny podawane są w złotówkach). 

1 000

najtańsza zakupiona sukienka

2 900

średnia cena zakupionych sukien

4 650

najdroższa zakupiona sukienka

Jak długo suknie są wystawione w Wiecznie Białej?

Zniecierpliwione właścicielki suknie to dla nas chleb powszedni. A cierpliwość w całym procesie dawania drugiego życia jest bardzo istotna. To na prawdę wyjątkowa suknia i jej wybór nie jest prosty. Wymaga czasu i 100% pewności, że to właśnie ta jedyna. Dlatego nigdy nie dajemy gwarancji, że ktoś jeszcze raz zakocha się w tym samym modelu, ale robimy wszystko, żeby odnalezienie tej miłości było prostsze i przez lata  miło wspominane.

2021

Najczęściej Panny Młode wybierały suknie zakupione w poprzednim sezonie ślubnym, ale większość z nich stanęła na ślubnym kobiercu w tym roku. 

11%

suknie zakupione
w 2020

56%

suknie zakupione
w 2021

22%

suknie zakupione
w 2022

232 dni

średni czas wystawienia sukni

6 dni

najkrócej wystawiona sukienka

403 dni

najdłużej wystawiona sukienka

Wiemy, że to tylko statystyki. Dla części z Was są przydatne w utwierdzeniu się, że podjęłyście dobrą decyzję o zakupie konkretnej sukni oraz dla wystawiających sukienki, które mogą sprawdzić czy ich suknia ma szansę na drugie życie. Pamiętajcie o najważniejszym, za tymi statystykami stoją ludzie. Podczas VIII edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki w znalezieniu ten jedynej uczestniczyli: niezawodni konsultanci, Beata – która pomagała dopasować suknie, Dorota – która wykonała piękne bukiety i z przyjemnością udekoruje Wasz ślub, Gosia – uwieczniła wybór sukni, Kasia – chętnie wykona ślubny makijaż.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w VIII edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki! To ostatnie wydarzenie w tym roku. Już w nowym roku podczas kolejnych wydarzeń zobaczymy się kolejnymi Pannami Młodymi i damy drugie życie następnym sukniom ślubnym.

Fot. Małgorzata Miłosz

A jeśli chcecie zobaczyć fotorelację z Festiwalu tutaj znajdziecie wszystkie wasze stylizacje.