Menu Zamknij

Podsumowanie 2022 roku!

Ten rok dla Wiecznie Białej był przełomowy i możemy zaliczyć go do bardzo udanych! Suknie dostały drugie życie podczas pięciu edycji Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki, specjalnego wydarzenia, które odbyło się dzięki współpracy z Happy Together oraz przymiarek. Licznie odwiedziły nas Panny Młode. Dowiedziały się one o nas dzięki licznym współpracom z influencerkami, wizytom w telewizji, gdzie opowiadałyśmy o sukniach ślubnych z drugiej ręki oraz z poleceń swoich koleżanek, które zakupiły u nas suknie. 

Zobacz jak wyglądał nasz 2022, co robiłyśmy, aby jak najwięcej sukien dostało drugie życie oraz jakie kreacje skradły serca Panien Młodych w tym roku. 

Rok pod znakiem Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Ten rok różnił się od poprzednich lat przede wszystkim brakiem obostrzeń i lockdownu. Pierwsza edycja Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki, która zainaugurowała działalność Wiecznie Białej odbyła się w 2020 roku. Chociaż kolejne fale pandemii nie były nam straszne, aby dawać życie sukniom ślubnym, to wiele Par Młodych rezygnowało z hucznych wesel lub przekładało je na kolejne lata. Dlatego w 2022 roku miałyśmy ręce pełne roboty, bo wesel było więcej. Ten sezon ślubny był bardzo długi, intensywny i zmienił całą branżę oraz wyobrażenie ślubu i wesela. Wsłuchując się słowa Panien Młodych poznałyśmy zupełnie inną wizję wymarzonej sukni oraz wesela. Już nikogo nie dziwi ślub w trakcie tygodnia, czy wege menu. Przyjęcia stały się bardziej kameralne, mniej formalne, organizowane zgodnie z wizją Pary Młodej, wśród natury, w duchu zero waste oraz slow life. 

5

edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Ten rok upłynął nam pod znakiem Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki. W ubiegłym roku odbyły w się dwa wydarzenia, natomiast w 2020 tylko jedno. Wynikało to głównie z nałożonych obostrzeń, ale w tym roku mogłyśmy rozwinąć skrzydła i tym samym sprostać waszym prośbom o kolejne wydarzenia. Każde wydarzenie było dla nas bardzo ważne. W każde wkładałyśmy całą naszą energię i serce, a wasze ciepłe słowa na temat Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki oraz emocje jakie towarzyszą wyborowi sukni ślubnej tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że było warto.

54%

więcej odwiedzających
w porównaniu z 2021

1

kolaboracja z targami Happy Together

83%

sprzedanych biletów

Pierwsze duże spotkanie z Pannami Młodym i wybór wymarzonej kreacji odbył się 6 marca podczas naszej współpracy z targami Happy Together. W Starej Zajezdni Kraków można było nie tylko znaleźć wymarzoną suknię z drugiej ręki, ale także zorganizować całe przyjęcie w jeden dzień dzięki licznej obecności wystawców ślubnych. Z tego wydarzenia wyciągnęłyśmy wiele cennych lekcji. Poznałyśmy wspaniałe osoby z branży ślubnej, dużo Par Młodych usłyszało o nas pierwszy raz, a nasze klientki miło zaskoczyło nas swoimi licznymi wyborami.  

Kolejne wydarzenie było dla nas bardzo przełomowe. IV edycja Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki była dla nas ogromnym wyznawaniem, ponieważ  postanowiłyśmy zorganizować ją samodzielnie poza Krakowem. W niecałe 24 godziny przetransportowaliśmy i wywiesiliśmy na wieszakach ponad 200 sukien, ustawiliśmy szatnie, udekorowaliśmy salę i ustaliliśmy szczegóły z wystawcami, którzy towarzyszyli w City Hall. Podczas tego wydarzenia byli z nami Grab the GlassKaśkiKwiatki, s89studio, Agnieszka Cytacka, Cheers and Love, Pink Mink Studio, Pracownia Krawiecka, Kinia Dance Shoes. Chociaż na początku trochę obawiałyśmy się przyjęcia to Festiwal okazał się bardzo udany i wiele sukien dostało drugie życie, a my energię do dalszego działania!

Warszawska edycja dała nam tyle energii do działania, że od razu zaczęłyśmy snuć plany o kolejnej edycji jeszcze w wakacje. Dostawałyśmy setki wiadomości, czy uda nam się zorganizować wydarzenie w Krakowie, więc szybko omówiliśmy najważniejsze sprawy, zarezerwowałyśmy salę i wystartowałyśmy ze sprzedażą biletów. Ku naszemu zaskoczeniu wyprzedałyśmy całe 5 godzin, dlatego zdecydowałyśmy się na wydłużenie V edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki o kolejną godzinę. 16 lipca odwiedziły nas Panny Młode poszukujące sukien na ostatnią chwilę oraz mające dużo czasu na znalezienie wymarzonej kreacji. W obydwu przypadkach klientki opuściły festiwal z pięknymi perełkami z drugiej ręki. 

Foto. Agnieszka Zajega

Po sukcesie VI i V edycji Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała wiedziałyśmy, że poszukiwania sukien ślubnych z drugiej ręki dla Panien Młodych rozpoczniemy już w tym roku. Od razu ustaliliśmy, że wydarzeń będzie więcej i na pewno postawimy na Kraków, ale jeszcze raz wybierzemy się do Warszawy. Tak też się stało. Pierwsza jesienna edycja odbyła się 24 września w Hotelu Atrium w Krakowie i uświetnili je Pracownia GardeniaMoniki Jurasik, Projektanci Porządku, Soulisctic PhotographyVII edycja Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała zorganizowałyśmy na Mysiej 3 w Warszawie podczas której towarzyszyli nam SchiffersWedding BeeTortelo Bytomski / Bytomska jewelleryFloralartOstatnie wydarzenie w tym roku zorganizowałyśmy 10 grudnia ponownie w Krakowie na Szpitalnej 7. Podczas VIII edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała mogłyście poznać Studio F KwiatyGoska Milosz Photography, K&M Gabinet Kosmetyczny, Cherry Szyje.

Foto. Piotr Rakowski

Od początku 2022 roku nasze działania były przełomowe. W styczniu powstała nowa odsłona strony internatowej oraz wprowadziłyśmy model comiesięcznej subskrypcji, dzięki któremu w łatwy sposób można wystawić suknię. Pomogło nam to w katalogowaniu sukni, a Panny Młode same mogą decydować o czasie wystawienia sukni, logując się na swoim koncie w szybki sposób mogą odnowić płatność.  

Suknie, które dostały drugie życie w 2022

Coraz większe zainteresowanie sukniami ślubnymi z drugiej ręki, popularyzacja tematu zero waste w mediach oraz rekordowa liczba Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki przyczyniła się do tego, że więcej sukien znalazło nowe właścicielki. W tym roku drugie życie dostało ponad dwa razy więcej sukien niż w ubiegłych latach. Nas ten wynik niesamowicie cieszy i pokazuje, że nasze starania mają sens, a Wy potrzebujecie miejsca w którym nie tylko znajdziecie suknie ślubną z drugiej ręki, ale także wasza kreacja będzie mogła dostać drugie życie.

4 300 zł

średnia cena nowej sukni, która
następnie została wystawiona

2 700 zł

średnia cena sprzedanych sukni
w Wiecznie Białej

- 1 600 zł

średnia obniżka ceny sukni

Wybór sukni z drugiej ręki to przede wszystkim ulga dla planety, ale także oszczędność. Suknię ślubną podczas wydarzenia można kupić 30%, 40%, czy nawet o 50% lub 60% taniej. W tym roku średnia cena nowej sukienki, która została wystawiona w Wiecznie Białej wynosiła 4 300 zł, natomiast najwięcej naszych sukien mieści się w przedziale cenowym 2 500 – 3 500 zł, a średnia obniżka ceny wynosi – 1 600 zł. Warto zaznaczyć jednak, że na przestrzeni ostatnich miesięcy zauważyłyśmy znaczący wzrost cen nowych sukien, a co za tym idzie wzrosła także cena sukien wystawionych. 

Zależy nam na tym, żeby każda Panna Młoda mogła znaleźć coś dla siebie, dlatego zapewniamy szeroki wybór sukien w różnych rozmiarach, stylach, fasonach i na każdą kieszeń.

850 zł

najtańsza sprzedana suknia

To suknia, która kosztowała początkowo niecałe 2 000 zł i została przeceniona o ponad 50%. 

5 300 zł

najdroższa sprzedana suknia

Ta suknia wzbudzała zachwyt u nie jednej Panny Młodej, która odwiedziła Wiecznie Białą, aż w końcu znalazła swoją właścicielkę. Cena salonowa tego modelu to ponad 9 000 zł. 

Foto. Agnieszka Cytacka

Jeśli jest jakaś tajemnica, niewiadoma w świecie sukni ślubnych to dotyczy ona ostatecznego wyboru Panny Młodej. Nigdy nie wiemy, z czym wyjdzie klientka, nawet jeśli ma już konkretną wizję sukni. To sprawia, że nasza praca jest jeszcze bardziej ekscytująca, ale uczy nas także pokory i cierpliwości. 

141 dni

średni czas wystawienia sukni w 2022

1 dzień

najkrócej wystawiona sukienka

2 lata*

najdłużej wystawiona sukienka

W takcie przymiarek to Panna Młoda jest dla nas najważniejsza i to jej zdanie liczy się najbardziej. Dlatego nigdy nie dajemy gwarancji sprzedaży, ale zależy nam na tym, żeby każda właścicielka sukni sama decydowała o tym, jak długo dany model będzie wystawiony. Często czytamy wiadomości, w których jesteście zniecierpliwione to warto poczekać, bo nowa właścicielka może dla waszej sukni pojawiać się w każdej chwili, a jej szczęście jest niedopisania.

* Suknia była z nami 2 lata, czyli od pierwszej edycji wydarzenia, ale wtedy prowadziłyśmy nieco inne działania. W tym roku zmieniłyśmy system wystawiania sukni i może ona być wystawiona maksymalnie przez rok.

Udowadniamy, że suknia z drugiej ręki nie jest powodem do wstydu

Małe kroki takie jak ograniczanie jedzenia mięsa czy zakup sukni ślubnej z drugiej ręki, przyczyniają się do ratowania świata, przynoszą coraz większe rezultaty i wpływają na decyzje światowych przywódców. Ochrona naszej planety jest coraz częściej poruszanym tematem w trakcie spotkań z bliskimi, ale także w lokalnych i krajowych mediach. Nasze działania odbiły się szerokim echem w całej Polsce i wzbudziły duże zainteresowanie. Nas to bardzo cieszy, bo dzięki temu docieramy do jeszcze większej liczby Panien Młodych, a właścicielki sukien dowiadują się o nowym sposobie podarowania sukni ślubnej drugiego życia.

W tym roku pisali o nas i wspierali nas podczas wydarzeń:

W tym roku kilkukrotnie podczas Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki odwiedziła nas Kasia ze Ślubnego Nieporadnika. Współpracowałyśmy z fantastycznymi influencerkami, których suknie dostały drugie życie m.in. z Plaamką. Dużym zaskoczeniem było dla nas przeglądanie artykułów na temat naszych działań i wydarzeń, które zostały opublikowane np. w Ofeminin czy Ślubie na Głowie. Największą przygodą związaną z mediami była wizyta w Dzień Dobry TVN oraz reportaż na temat sukien ślubnych z drugiej ręki, który możecie znaleźć tutaj

Porażki przekute w sukcesy

Ten rok był dla nas przełomowy i odniosłyśmy w jego trakcie wiele sukcesów, które są na prawdę imponujące, ale nie obyło się także bez trudnych momentów i porażek. Wiemy, że większość rzeczy które pokazujemy w Internecie to nasze mocne strony i tym chcemy się z Wami dzielić, bo czas związany ze ślubem to bardzo radosny moment. To jak dużym zaufaniem nas obdarzacie obliguje nas do bycia szczerym, dlatego chciałybyśmy podzielić się z Wami trudnymi chwilami. Po pierwsze byłyśmy zmuszone odwołać marcowy festiwal. Byłyśmy z tego powody niewyobrażalne złe i smutne. Z perspektywy czasu wiemy jednak,  że była to bardzo rozsądna decyzja i w dobie wydarzeń, które wydarzyły się w tamtym czasie na świecie było to jedyne słuszne rozwiązanie. Po drugie musiałyśmy zmierzyć się z negatywnymi opiniami. Jest ich niewiele w porównaniu z pozytywnym odbiorem naszych działań, ale to właśnie te słowa zostają w naszych głowach najdłużej i wpływają na podejmowane przez nas decyzje. Po trzecie wiemy, że zaniedbałyśmy regularny kontakt z Wami, a przede wszystkim feedback dotyczący sukni. Nasza wymówka zabrzmi kiepsko, ale na prawdę nie spodziewałyśmy się aż tak dużego zainteresowania. Większość naszej energii skupiłyśmy na przyszłych Pannach Młodych. W tym miejscu chciałybyśmy Was przeprosić, jeśli nie dostałyście wiadomości i nie miałyście informacje o losach sukni. Możemy Wam zagwarantować, że pracujemy nad nowym rozwiązaniem, dzięki któremu będziecie stale śledzić losy waszej sukni,  jednak przed nami jeszcze baaardzo długa droga, aby wdrożyć to rozwiązanie, więc trzymajcie kciuki, żeby udało nam się je wprowadzić w tym roku. Zostawiłyśmy też za sobą stare miejsce, w którym rozpoczęła się nasza przygoda z salonem. Nie miałyśmy wyboru i musiałyśmy opuścić Pasaż Wenecki, bo budynek jest teraz w remoncie i przy tak dużej liczbie sukien nie mieściłyśmy się już w salonie. Znalezienie nowego miejsca nie było wcale proste, ale mamy już nowy salon, który z dnia na dzień staje się coraz piękniejszy i już wkrótce zaprosimy Was na wielkie otwarcie!

Rok 2022 zaliczamy do bardzo udanych i przełomowych, ale wiele z naszych sukcesów poprzedziły porażki. Jednak jak powiedział Wilson Churchill – „sukces to umiejętność przechodzenia przez porażki bez utraty entuzjazmu”. Nam dawanie drugiego życia sukniom ślubnym nie przynosiło tyle satysfakcji jak teraz! Dziękujemy, że byłyście z nami i obiecujemy że w 2023 r. postaramy się Was zaskoczyć. Udowodnimy, że zaufanie którym nas obdarzyłyście przyniesie radość i satysfakcję. Już nie możemy się doczekać nadchodzących miesięcy i obiecujemy, że zrobimy wszystko, żeby dać sukniom drugie życie.