Menu Zamknij

Ile kosztują suknie ślubne w Wiecznie Białej

Wiemy, że jednym z czynników na który zwracacie uwagę wybierając suknię ślubną, jest jej cena. Szczególnie teraz kiedy ceny kreacji w salonach sukien ślubnych wzrosły. Część z Was rezygnuje z wymarzonych sukienek od projektantów i znanych marek za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Szukacie bardziej ekonomicznych rozwiązań, czekając na końcówki kolekcji i wyprzedaże, szukając krawcowych, które uszyją podobne kreacje zgodnie z waszym projektem lub poszukujecie waszych wymarzonych projektów z drugiej ręki. W Wiecznie Białej znajdziecie wiele kreacji, które sprostają waszym wymaganiom, ale także zmieszczą się w waszym budżecie.

W tym artykule przeczytacie o tym na jakiej podstawie są one wycenione suknie, w jakim przedziale cenowym się znajdują oraz kiedy ceny w Wiecznie Białej są najbardziej atrakcyjne.

Od czego zależą ceny sukien?

Najważniejszym czynnikiem jaki wpływa na koszt sukien w Wiecznie Białej jest cena wyjściowa, za jaką kreacja została zakupiona. To na jej podstawie wystawiające oceniają wartość modelu.

Co wpływa na początkową wartość kreacji?

Pierwszym czynnikiem jest popularność marki lub projektanta, który zaprojektował suknię. Modele znanych projektantów kosztują nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wartość zależy także od materiału, kroju i ilości zdobień. Materiały takie jak tiule czy koronki różnią się jakością i ceną, a ręcznie naszywane kwieciste aplikacje czy kryształki wymagają wielu godzin pracy. Jednak czasem gładkie, proste suknie są droższe od zdobnych księżniczek, które mają wiele aplikacji i kilka warstw tiulu. Dzieje się tak, ponieważ materiał do prostych kreacji musi zostać bardzo dobrze skrojony, aby pięknie wyglądał. Jego jakość musi być równie wysoka, dlatego często projektanci stawiają na jedwab. Aby Panna Młoda wyglądała perfekcyjnie w dniu ślubu, kreacja musi zostać uszyta z niezwykłą precyzją oraz dokładnością, a to wydłuża czas pracy krawcowych nad projektem.

Co wpływa na wartość sukienki wystawionej w Wiecznie Białej?

Na początku warto zaznaczyć, że cena sukni w momencie opuszczenia salonu spada o ok. 20%, ponieważ każdy model jest szyty i dopasowywany do wymagań i sylwetki Panny Młodej.  W Wiecznie Białej ceny kreacji są niższe o 30% lub nawet 70% od ceny zakupu sukni ślubnej. Najmniej na początkowej wartości tracą suknie, które nie były używane i wiszą w szafie u swoich właścicielek. Najwięcej sukien jest tańszych o 40 – 60% od ceny zakupu. W tym przedziale cenowym znajdują się kreacje, które były noszone w trakcie ślubu i wesela lub suknie na których powstały niewielkie uszkodzenia. Nie należy się ich obawiać, są to naturalnie powstające wady, które najczęściej dostrzegą tylko doświadczone krawcowe. Najczęstszymi uszkodzeniami jakie powstają na kreacji są dziurki od obcasów w spódnicy i naciągnięte koraliki. Wszystkie z podanych mankamentów są łatwe do naprawy, jednak jeśli suknia uległa poważniejszej awarii, a jej właścicielka nie chce ingerować w jej wygląd i np. wymieniać warstw tiulu na nowe, wtedy suknia jest tańsza i jej cena jest nawet o 70 % niższa od początkowej kwoty. Przyjmujemy jednak tylko suknie, w których wady można usuną lub zakryć, dlatego jeśli spodoba Wam się dany model, będziecie miały duże pole do popisu i zmian. Na wartość kreacji wpływa również jej wiek. Jeśli suknia wisiała w szafie kilka lat, nie wpisuje się już tak bardzo w aktualne trendy, jak sukienka z kilku ubiegłych sezonów. Jednak gusta Panien Młodych są różne, każda szuka wymarzonej kreacji i jej wiek nie odgrywa żadnej roli.

Ceny sukien w Wiecznie Białej

Ceny sukien w Wiecznie Białej zaczynają się od 1 000 zł. Najwięcej kreacji kosztuje 2 200  – 3 200 zł. Mamy także nieco droższe egzemplarze. Te suknie zazwyczaj pochodzą od znanych projektantów lub są uszyte z wysokiej jakości materiałów. 

Kiedy ceny sukien w Wiecznie Białej są najatrakcyjniejsze

Podczas Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki znajdziecie nie tylko największy wybór sukien ślubnych, ale także ich ceny są najbardziej atrakcyjne. Na miejscu możecie liczyć na pomoc konsultantki, skorzystać z porad krawcowej, a także skomponować swój ślubny look oraz osobiście zapoznać się z ofertą wystawców. A to wszystko z lampką prosecco w ręku!

Z kolei podczas pofestiwalowych przymiarek ceny sukien są wyższe o 10%. W naszym krakowskim salonie panuje kameralny klimat i podczas wizyty możecie skorzystać z pomocy konsultantki. W razie przeróbek możemy skonsultować się z krawcową. Przymiarki nie są ograniczone czasowo. Zazwyczaj starcza Wam godzina, ale jeżeli potrzebujecie więcej czasu lub chcecie zmierzyć więcej modeli możemy umówić się na dłuższą przymiarkę. Dodatkowo, możecie zabrać ze sobą od 1 do 3 osób towarzyszących.