Menu Zamknij

Jak wycenić suknię ślubną – porady i wskazówki

Wiemy, że koszty wesela (i nie tylko) w ostatnim czasie znacząco wzrosły. Wiele z Was szuka okazji, żeby część z nich się zwróciła. Dlatego przychodzimy do Was z rozwiązaniem! W ReLove Dresses możecie dać sukniom drugie życie i odzyskać część pieniędzy za zakup kreacji. W tym artykule przeczytacie o tym, co wziąć pod uwagę i jak wycenić suknię ślubną, ponieważ same ustalacie jej wartość oraz jakie są koszty wystawienia kreacji.

Przygotuj suknię na drugie życie

Layer 1

Zanim dowiecie się jak wycenić suknię, najpierw należy ją starannie przygotować na drugie życie. Wiemy, że po ślubie nie zawsze macie ochotę wracać do weselnych klimatów. Nie chcecie już inwestować w kreacje i nie macie czasu na wizyty w zakładach krawieckich. Podjeździe do tematu przedsiębiorczo. Czym lepiej się przygotujecie, tym większe prawdopodobieństwo szybkiej sprzedaży oraz waszego zadowolenia z transakcji.

Foto. Agnieszka Cytacka

Jak wycenić suknię ślubną?

Layer 1

Wiele z Was zadaje pytanie jak wycenić suknię zanim zdecyduje się na wystawienie swojej kreacji. To bardzo indywidualna kwestia i zależy od wielu czynników m.in. marki, materiału, zużycia kreacji, jej wieku czy ogólnego stanu. Weź pod uwagę takie czynniki jak: rok zakupu, cenę zakupu, mankamenty. Gdy już masz wszystkie niezbędne informacje, ale dalej nie wiesz jak wycenić suknię ślubną możesz w tym celu skorzystać z specjalnego szablonu, który znajduje się poniżej. 

Od ceny zakupu sukni odejmij następujące wartości:

40%

Jeśli kreacja nie była noszona, ale wisi w waszej szafie, cena powinna być niższa co najmniej o 40% od wartości zakupu. Cena sukni spada, ponieważ jest szyta na zamówienie i dopasowana do waszej sylwetki, a w cenę zakupu wliczany jest także koszt usługi.

Wasza suknia traci na wartości minimum 40% w momencie, gdy odbierzecie ją z salonu. Dlaczego? Ponieważ cena zakupu to nie tylko koszt materiałów i szycia. To także cena usługi. Obsługa profesjonalnego salonu z sukniami ślubnymi zrobiła wszystko, abyście cały czas czuły się w pełni zaopiekowanie. Oprócz momentu wyboru, została zdjęta miara.  Konsultantka pomagała zakładać suknie, poświeciła cały swój czas i uwagę. Być może zostałyście poczęstowane szampanem, na kilka dni przed ślubem dokonano ostatnich poprawek. Taka usługa jest jednorazowa. To w Waszej pamięci ten dzień pozostanie na zawsze. Kolejna właścicielka sukni już nie doświadczy tych przeżyć.

50%

Jeśli suknia była używana w dniu Waszego ślubu, jest z aktualnego lub poprzedniego sezonu, a jej stan jest nienagannym – radzimy, aby cena była przynajmniej o 50% niższa od ceny wyjściowej.

60-70%

Jeśli suknia ma drobne uszkodzenia powstałe podczas zabawy: dziurki od obcasa, naderwane ozdoby, zabrudzenia (nawet te w środku), wystające nitki, których nie naprawiłyście u krawcowej lub ma 2 lub 3 lata. Wtedy warto obniżyć wartość kreacji o 50% – 70%. 

80%

Jeżeli suknia jest trwale poplamiona lub uszkodzona, ma już kilka lat, cena powinna być jeszcze niższa. Wiele z sukien na Festiwalu jest przecenionych nawet o 70%. Wtedy Panny Młode, które zdecydują się na ich zakup, mają wiele możliwości na przerobienie kreacji, ponieważ jest to w zasięgu ich budżetu. 

Koszt wystawienia sukni

Layer 1

Zanim zdecydujecie się wystawienie kreacji i jej wycenę, zapoznajcie się z kosztami, jakie musicie ponieść, jeśli chcecie dać sukni drugie życie. Stworzyłyśmy specjalny model, który da jeszcze więcej szans na znalezienie nowych właścicielek sukniom. O wszystkich zaletach subskrypcji przeczytacie tutaj.

Możliwość negocjacji

Layer 1

Zawsze najważniejszą rzeczą przy wyborze sukni przez Pannę Młodą jest magiczne „to coś”. To na co zwracają Panny Młode przy zakupie sukni na Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki dowiecie się z tego filmu. Jeśli nasza klientka zakocha się w mierzonym modelu, dokonanie zakupu jest już tylko kwestią czasu. Jeśli wybrana sukienka wykracza poza budżet Panny Młodej możemy obniżyć kwotę sukni. W formularzu znajdziecie pole „cena negocjacyjna”. Jeśli wpiszecie tam sumę odmienną od ceny sprzedaży, mamy w ten sposób możliwość dostosowania ceny do budżetu klientki. O wiele łatwiej dojść nam do zadowolenia obydwu stron.

Pamiętajcie także, że w każdym momencie możecie zmienić cenę sukni. Wystarczy wysyłać do nas wiadomość.

Foto. Piotr Rakowski
Foto. Piotr Rakowski

Zanim uzupełnicie formularz i go wyślecie, kilka razy przemyślcie jak wycenić suknię. Jeśli dalej macie wątpliwości, jak wycenić suknię - tak sentymentalny przedmiot, napiszcie do nas. Pomożemy Wam ustalić odpowiednią stawkę. Potem zrobimy wszystko, żeby dać jej drugie życie.

Layer 1