Menu Zamknij

Jak przygotować suknię ślubną na sprzedaż – porady i wskazówki

Suknia ślubna to nie tylko ubranie, ale także ważna pamiątka z jednego z najpiękniejszych dni w życiu. Dla wielu kobiet jest to rzecz wyjątkowa, a sprzedanie jej może być bardzo trudne. Jeśli jednak zdecydowałaś się podzielić się swoją suknią z innymi przyszłymi Pannami Młodymi, sprawdź, jak przygotować suknię ślubną na sprzedaż, aby pomóc jej znaleźć nowy dom.

Przemyśl swoją decyzję

Layer 1

Zanim zaczniesz przygotowywać suknię do sprzedaży, zastanów się, dlaczego to robisz. Czy jest to z powodów finansowych, emocjonalnych czy po prostu pragniesz, aby inna osoba cieszyła się suknią tak samo jak ty? To ważne, ponieważ może wpłynąć na Twoją ofertę. Przemyśl także dokładnie gdzie i w jaki sposób chcesz sprzedać suknię ślubną. Sprawdź wszystkie możliwości. O tym gdzie sprzedać suknię ślubną, przeczytasz tutaj

Jeśli decydujesz się na sprzedać suknię ślubną w komisie ReLove Dresses, gwarantujemy Ci, że zapewnimy Twojej sukni największą opiekę. Sprawiamy także, że zobaczą ją Panny Młode z całej Polski. A to za sprawą nie tylko przymiarek w krakowskim salonie, ale także Festiwali Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki oraz Katalogowi Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki.

Layer 1

Czyszczenie sukni i naprawy

Layer 1

To konieczny element, jeśli chcesz dać swojej sukni ślubnej drugie życie. Skorzystaj z usługi profesjonalnej pralni. Spróbuj ręcznie przyszyć odrywające się koronki i koraliki. Przytnij wystające niteczki. Jeśli wady są poważniejsze, oddaj suknię w ręce krawcowej. Popatrz na suknię krytycznym okiem i zastanów się, czy w obecnym stanie założyłabyś ją na swój ślub. W przeciwnym razie zrobi to za Ciebie przyszła Panna Młoda.

Opis i zdjęcia

Layer 1

W ogłoszeniu sukni ślubnej na sprzedaż zawrzyj najważniejsze informacje, które pomogą Pannie Młodej w podjęciu decyzji o zakupie. Opis powinien zawierać także informacje o marce sukni, rozmiarze, roku zakupu, materiałach użytych do jej wykonania, unikalnych ozdobach i jej stanie. Im bardziej dokładne informacje dostarczysz potencjalnym nabywczyniom, tym suknia będzie miała większe szanse na sprzedaż. Zdjęcia natomiast powinny jak najlepiej oddawać piękno sukni. Koniecznie dodaj zdjęcia wysokiej jakości, z dobrze widzialnymi detalami, które odróżnią Twoją suknię na tle jej konkurentek.

Usta cenę sukni

Layer 1

Jeśli decydujesz się na sprzedaż sukni ślubnej, pomyśl także o jej wycenie. Jeśli suknia była używana w dniu Waszego ślubu, jest z aktualnego lub poprzedniego sezonu, a jej stan jest nienaganny – radzimy, aby cena była przynajmniej o 50% niższa od ceny wyjściowej. Jeśli suknia ma drobne uszkodzenia powstałe podczas zabawy: dziurki od obcasa, naderwane ozdoby, zabrudzenia (nawet te w środku), wystające nitki, których nie naprawiłyście u krawcowej lub ma 2 lub 3 lata. Wtedy warto obniżyć wartość kreacji o 50% – 70%. Więcej o tym, jak wycenić suknię ślubną znajdziesz tutaj

Już wiesz, jak przygotować suknię ślubną na sprzedaż. Znajdź miejsce które spełni Twoje oczekiwania i że doceni fakt, że masz duży sentyment do ślubnej kreacji. W ReLove Dresses od kilku lat dajemy drugie życie sukniom ślubnym. Cały czas znajdujemy sukniom nowe właścicielki.

Layer 1