Menu Zamknij

Jakie suknie dostały drugie życie podczas VI edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki?

VI edycja Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała już za nami, ale tym razem nie dzielimy się z Wami fotorelacją, ale informacjami o sprzedanych sukniach i naszymi przemyśleniami.

O VI edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała

Po raz kolejny postawiłyśmy na Kraków i Hotel Atrium. Zainteresowanie festiwalem od początku było ogromne i już w pierwszej dobie sprzedaży biletów postanowiłyśmy powiększyć ich pulę. Ale to koniec pewniaków i wiadomych. Jedyne na co mogłyśmy się przygotować to  zaskoczenie i powiew nowości. Jesiennym wydarzeniem oficjalnie rozpoczęłyśmy poszukiwania wymarzonych sukien dla Panien Młodych, które będą brały ślub w sezonie 2023. Podczas poprzednich edycji większość klientek poszukiwała sukien na rok 2022. Jak dobrze nie zapoznałybyśmy się z nadchodzącymi trendami oraz kolekcjami na 2023 r., ile rozmów nie odbyłybyśmy w salonie, nigdy nie możemy być w 100% pewne, czego będą oczekiwać nasze klientki. Ta nuta niepewności działa na nas bardzo mobilizująco. Wsłuchałyśmy się pragnienia Panien Młodych i bez problemu znalazłyśmy im odpowiednie kreacje! 

Suknie, które znalazły nowe właścicielki podczas IV edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki w liczbach

Statystyczna sprzedana suknia podczas VI edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki to literka A, w rozmiarze 36, zakupiona w 2021 roku, w cenie 2 900 zł, która czekała na nową właścicielkę od połowy maja. 

Zobaczcie kilka najciekawszych statystyk dotyczących sprzedanych sukien.

literka A

najpopularniejszy fason

Tutaj nie ma zaskoczenia. Literka A jest najbardziej uniwersalnym fasonem, pasującym do każdej sylwetki, najchętniej wybieranym przez Panny Młode od kilku sezonów ślubnych. Jednak tym razem zaskoczyła nas popularność rybek! To drugi najchętniej wybierany model podczas wydarzenia.

36

najczęściej kupowany rozmiar

Panny Młode które nas odwiedziły najczęściej na co dzień noszą 36. Najchętniej zakupują suknie w swoim rozmiarze i skłonne dokonać są drobnych poprawek, które dopasują model do sylwetki. Klientki decydują się na skrócenie spódnicy, dopasowanie długości ramiączek, zwężenie/poszerzenie tali. 

1 200

najtańsza zakupiona sukienka

5 000

najdroższa zakupiona sukienka

2021

rok zakupu

Najczęściej Panny Młode wybierały suknie zakupione w poprzednim sezonie ślubnym, ale większość z nich stanęła na ślubnym kobiercu w tym roku. Pamiętajcie, że moda ślubna nie zmienia się aż tak szybko jak trendy w codziennych stylizacjach. Nowości pojawiają się powoli i wypierają najpopularniejsze elementy. Modele dostępne w salonach często dostępne są przez kilka ślubnych sezonów i cieszą się dużym zainteresowaniem.

5 dni

najkrócej wystawiona sukienka

Ta suknia znalazła się we właściwym miejscu i czasie, a na dodatek sprzedała się już podczas pierwszej godziny wydarzenia.

114 dni

średni czas wystawienia sukni

368 dni

najdłużej wystawiona sukienka

Suknia która była najdłużej wystawiona szukała nowej właścicielki na czterech festiwalach, aż w końcu trafiła na Pannę Młodą, która ponownie się w niej zakochała!

WiecznieBia_a-05 (1)_Easy-Resize.com

Dlaczego moja suknia się nie sprzedała? - czyli o zainteresowaniu sukniami

Wiemy, że bardzo zależy Wam na sprzedaży sukien. Nam też. Na prawdę. Ale decyzja o zakupie nie zależy od nas, tylko do Panien Młodych. Z szacunku do nich, nikogo nie namawiamy do transakcji, ponieważ to ma być przemyślana decyzja. Nikt nie chce przed ślubem być niezadowolonym z sukni, która ma towarzyszyć w najpiękniejszym dniu w życiu. Z naszej strony możemy zapewnić jak najlepsze warunki, aby dać sukniom drugie życie – profesjonalną obsługę, konsultację krawiecką, piękną przestrzeń, ogromny wybór sukien, kieliszek prosecco itp. Za tymi liczbami, które podałyśmy powyżej, zawsze stoi człowiek. Jego plany, marzenia, oczekiwania, nastrój. Panny Młode, osoby towarzyszące, konsultantki, usługodawcy – wszyscy kibicują, aby suknia dostała drugie życie, ale nie jest to takie proste. Ciężko jest nam czasem wydawać osąd, czy suknia cieszy się zainteresowaniem. Nigdy do końca nie wiemy, czym będzie zainteresowana klientka, która nas odwiedza następnego dnia. Mamy suknie które mierzą się sporadycznie i dostają drugie życie niespodziewanie w trackie pierwszej przymiarki. Mamy również takie, które biorą udział w prawie każdej przymiarce, a wiszą na wieszakach długie miesiące. Dlatego to właśnie właścicielkom sukni zostawiamy decyzję na jak długo chcą ją wystawić i ile mogą w nią zainwestować. 

Czym więcej wydarzeń organizujemy, działań prowadzimy, modeli posiadamy, tym suknie częściej znajdują nowe właścicielki. Organizujemy te wydarzenia, szukamy usługodawców, współpracujemy z profesjonalistami, nosimy i przewozimy szatnie, wieszaki, materiały i suknie, bo dawanie życia nowym sukniom to niesamowite uczucie. Dlatego już 29 października pojawimy się w Warszawie na VII edycji Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki.