Menu Zamknij

Ślub w czasach pandemii – 5 powodów, dlaczego warto kupić używaną suknię ślubną

W związku z sytuacją związaną z koronawirusem, wiele par zmieniło terminy ślubów i wesel na inne późniejsze. Wiąże się to nie tylko z koniecznością zmiany terminu rezerwacji sali, ponownego poinformowania gości i wieloma sprawami około ślubnymi, ale też z decyzją – co zrobić z suknią ślubną? Letnia kreacja w stylu boho, ni jak będzie się miała do chłodnego grudniowego klimatu ślubu. Niektóre panie decydują się nawet na sprzedaż swojej sukni i zakup nowej, pasującej do nowego terminu. Czyż idea less waste nie pojawia się tutaj magicznie sama z siebie?

Dlaczego warto wybrać używany model sukni ślubnej?

Cena

Nabyte wcześniej suknie ślubne, jednak zupełnie nienoszone, sprzedawane są w cenie niższej od katalogowej. Jest to genialna okazja do znalezienia wymarzonej kreacji w przystępnej cenie.

Świetny stan sukni

Przez ostatnich kilka miesięcy nie odbywały się wesela, a śluby w kameralnym gronie, zaczynały się i kończyły w urzędzie stanu cywilnego. Oznacza to, że suknie nie miały nawet zbytniej możliwości, aby nosić na sobie ślady użytkowania. Dodatkowo większość sukni jest wyprana. Dołączone są do niej również idealnie pasujące dodatki, takie jak welon czy etola.

Dostępność

Kupno sukni ślubnej z salonu wiąże się z licznymi przeróbkami i częstymi wizytami u krawcowej, które mogą trwać nawet kilka miesięcy. Kupując suknię z drugiej ręki, można zaoszczędzić swój cenny czas, zwłaszcza wybierając tę pasującą mniej więcej na daną figurę. Kilka poprawek załatwi lokalna krawcowa, a suknia będzie pasowała, jak ulał!

Less-Waste

Jeżeli ochrona środowiska i redukcja odpadów są bliskie Twojemu sercu, suknia ślubna z drugiej ręki będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli dodatkowo planujesz ślub zgodnie z ideą zero/less waste, Twoja filozofia będzie spełniona od A do Z.

Tradycja

A gdyby tak na własny ślub założyć suknię swojej babci lub mamy? Jeśli tylko masz taką możliwość, to warto przemyśleć takie rozwiązanie. Taka suknia to wspaniała pamiątka, ale również duża oszczędność.

Wybór sukni ślubnej zależy tylko od Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na tą z drugiej ręki, pamiętaj, że może się to wiązać z przeróbkami. Jest to jednak rozwiązanie, które panny młode wykorzystują coraz częściej. Zakup takiej sukni to duża oszczędność, co podczas wielu ślubnych wydatków może być ogromnym wsparciem.